Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sarkamba tüske tört kb.2-3 mm...

Sarkamba tüske tört kb.2-3 mm mélyre, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pont a keményebb részbe tört bele, már agyonra áztattam, dunszt kötést is alkalmaztam krémmel, de semmi, nem lehet hozzáférni se tűvel rendesen, se éles csípesszel. Mit csináljak, h orvosi beavatkozás nélkül kijöjjön. A HEGYE LÁTSZIK, DE NAGYON KICSI, NEM CSÚSZIK KIJJEBB.

2012. jún. 17. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Három lehetöség van.

1. Megvárod, amig begennyesdik, és idövel kifakad.

2. Késsel annyira belevágsz a sarkadba, hogy a seben belül el tudd érni a tüske végét.

3. ELmégy orvoshoz, aki speciális csipesszel kiszedi.

2012. jún. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jobb lenne orvosoz menni, hidd el, sokkal problémásabb lesz ha te bajlódsz vele.

Nekem még kicsi koromban éles ceruzahegy szúródott a tenyerembe, és nem tudtuk kihúzni. Azóta is ottvan, mivel nem mentünk orvoshoz. Persze semmi baj nincs vele, nem fáj meg semmi.

De sokkal egyszerűbb lenne, ha megmutatnád egy orvosnak, seperc alatt kiveszi.

2012. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Áztasd be a lábad felpuhul a bőr és kijön magától de lehet rá kell segíteni nyomással.
2012. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
már 2x is áztattam meleg vízben, meg nyomogattam is utána, meg tűvel, csipesszel is próbálkoztam... pedig elég ügyes kezem van ilyen téren, sehogysem akar kibújni, még megcsípve sem lehet sem tűvel sem csipesszel összeférni még talán ráhúzódik a bőr. Azt hiszem megvárom h begennyesedjen, mert magamnak is fáj ha hozzányulok, nemhogy még orvos is érzéstelenítés nélkül hozzábabráljon, Anyám azt mondta ezzel kinevetnek a sebészeten... érzéstelenítő szurit meg úgysem kapok, max egy kis lidocain sprayt, az meg itthon sem használt :DD szal várok.. Köszönöm a segítségeket:)
2012. jún. 17. 23:42
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem megvárom h begennyesedjen, mert magamnak is fáj ha hozzányulok, nemhogy még orvos is érzéstelenítés nélkül hozzábabráljon, Anyám azt mondta ezzel kinevetnek a sebészeten... érzéstelenítő szurit meg úgysem kapok, max egy kis lidocain sprayt, az meg itthon sem használ"


1. Az igen fájdalmas, mire begennyesedik!

2. Az orvos természetesen NEM érzéstelelnités nélkül kezd bármit is csinálni.

3. Ebböl akár vérmérgezés is lehet, tehát nem fognak kinevetni.

4. Ott nem házilag beszerezhetö érzéstelenitöket használnak.

5. A Lidocain-spray csak a börfelületen lévö kezelésekre alkalmas, a mélyebb sebeket injekcióval érzéstelenitik.

2012. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót! :)) Azóta sem gennyesedett be, remélem a csütörtököt kibírja, mert aznap szóbelizek, után akkor a sebbészet! köszi még1x ;)
2012. jún. 19. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden jót a vizsgához is meg a tüskekivételhez is.
2012. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!