Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fül ilyenmód összeköttetésbe...

A fül ilyenmód összeköttetésben van, összefügg a szájjal, vagy pl. a mandulákkal? Fülbevaló miatt be van gyulladva a fülem, a füllyukam, kicsit vérzik, gennyezik, de nem vészes. Folyt.

Figyelt kérdés

Pár napja be vannak dagadva a manduláim, de kb. akkorára, hogy nyelni nem tudok, meg nem látni le a számon, haha. Meg persze fáj is. Magamtól nem találtam volna ilyen összefüggést ki, csak valahol olvastam neten (tudom, nem megbízható forrás), hogy egy lánynak is hatott a fülgondja a torkára... Ilyen létezik?:O

Amúgy allergiás vagyok, de szedek gyógyszert, és öklömnyi mandulák nem szokott tünet lenni :O


18L


2012. jún. 21. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A fülünk bizony összeköttetésben áll a garattal. Eustach-kürt a hivatalos neve. Ez egy vékony csatorna, a fő feladata, hogy megvédje a fület a hirtelen nyomástól.

Amikor a katonákat harcban előreküldték, nem azért kellett nekik ordítani, mert majd az később filmben jól fog kinézni.

A robbanások keltette hangnyomás beszakította volna a dobhártyát, az akkora fájdalom, hogy a katona harcképtelen lett volna. Ezen a kürtön keresztül a baktériumok is szabadon képesek közlekedni.

2012. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!