Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pc -Profik! 1. Lehet olyan,...

Pc -Profik! 1. Lehet olyan, hogy az én gépemmel valaki összeköttetésben van a tudtom nélkül, és látja a gépemet? 2. Mi a biztos jele egy spy-proginak vagy illetéktelen behatolásnak? 3. Hogyan láthatom a spy- illetve hasonló programokat?

Figyelt kérdés
Az első kérdésemhez kapcsolódva: mostanában szokott olyan lenni, hogy egy-két pillanatig nem tudom megmozgatni az egeret, vagy nem azt csinálja, amit én akarok. Olyan, mintha valaki belenyúlna....vagy egy picit lelassul néha, amit régen nem csinált... új, 2 hónapos, vírusirtós (PC-szaküzletben vásárolt NOD32), sok szabad memóriás a gépem. Szerintetek?
2011. febr. 20. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Senki nem kíváncsi a gépedre. Telepítsd újra a windowst.
2011. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem dicsekedni akartam (bár szerintem az általam leírtakkal nem is lehet), hanem csak a lassúság lehetséges, általam ismert okait akartam kizárni.


Nagyon megköszönném, ha valaki tudna érdemben válaszolni!

2011. febr. 20. 23:37
 3/8 anonim ***** válasza:

1. igen

2. nem igazán van ilyen jel. A vírusok néha látványos tüneteket produkálnak, pl. nyitogatják a CD ajtót, de egy kémprogramot direkt arra terveznek, hogy ne fedezd fel.

3. rootkitekkel ügyesen elrejthetőek ezek akár az éppen futó programok listájából is.


Ha ennyire aggódsz, installáld újra vagy tegyél fel helyette egy linuxot. Szerintem minden Windows úgy működik, ahogy leírtad. A lassulásokat okozhatja az, hogy a programok frissítéseket keresnek és szednek le a netről. Ilyenkor nézhetsz egy netstatot, hogy megnyugodj.

2011. febr. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, sokat segítettél, de még szeretnék kérdezni, ha nem gond...


1. akkor a nod32 mellett is lehet a gépemen kémprogram? :(


2. a rootkit és a nod32 megy együtt? tegnap megpróbáltam leszedni a netről egy spydoctort, de alig tudtam letörölni kismillió újraindítás után, mert úgy lelassult a gép, és nem akart csinálni semmit.


3. ha a linuxot teszek fel, akkor nem lehet a gépemen spy vagy ilyesmi? sokkal jobb ilyen szempontból, mint a windows?

2011. febr. 21. 00:23
 5/8 anonim ***** válasza:

1. igen, persze

2. elvileg mehetnek együtt

3. elvileg lehet rajta spy, de gyakorlatilag ritkábban van. Amit a linuxban mindig is szerettem, hogy általában azt csinálta, amire utasítottam és nem sűrűn jött fel random hibákkal és belassulásokkal, mint a Windows.

Amúgy az ilyen kártevők ellen a legjobb, amit tehetsz, az a megelőzés:

- legális és naprakészre frissített op. rendszer

- jól beállított tűzfal

- ne látogass "veszélyes" oldalakat, ne nyiss meg ismeretlen maileket és ne haragíts magadra senkit.

Ha a fentiek megvannak, akkor elég kicsi a valószínűsége, hogy bármit is bekapj. A vírusirtók jók és hasznosak, de nem kapnak el mindent és ha nem ésszel használod a géped, akkor előbb vagy utóbb települ rá valami, amit nem fog felismerni a vírusirtód és csak a formázás fogja levinni.

2011. febr. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat, nagyon sokat segítettél!


Még azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy másik ember telepítette direkt az én gépemre a spy-progit, vagy azt, amely lévén a 2 gép összeköttetésben lehet valamilyen módon, akkor az a program viszont az ő gépén látható a programok listája között, vagy az övén is el van rejtve?

2011. febr. 21. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan gyanakodsz valakire, akkor ne engedd a géped közelébe és ne kommunikálj vele semmilyen úton a neten (msn, skype, email, stb.)

Igazából a legutolsó kérdésed már túlmegy az egészséges paranoia határán. Ne akard tudni, hogy mi van a másik gépében, mert nem a te dolgod. Védd magad, de ne árts másoknak! A spyware-ek használata és a velük való károkozás bűncselekmény. Ha alapos a gyanúd, hogy valaki ilyesmivel akar ártani neked, akkor fordulj a hatóságokhoz és ne akarj magánnyomozást folytatni.

2011. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. febr. 27. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!