Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegek mekkora eséllyel...

Pánikbetegek mekkora eséllyel kapnak szívinfarktust?

Figyelt kérdés
Sajnos én is az vagyok, és néha nem tudom eldönteni, hogy az idegrendszerem játszik velem vagy komoly a baj. Mozgok rendszeresen, futás, foci stb. Voltam sok vizsgálaton, ekg, labor, sőt még egy 24órás megfigyelő is volt rajtam, de mindenhol minden rendben volt.Van okon félni az infarktustól vagy ez csak idegi alapon játszadozik velem? 20/F
2012. jún. 21. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A pánikbetegek pánikroham alatt produkálnak olyat, mint aki tényleg szívinfarktust kapott, miközben semmi bajuk nincs a szívükkel. Én szintén pánikbeteg vagyok, engem is elküldtek mindenféle vizsgálatokra, mert szívinfarktusra gyanakodtak, de minden eredményem rendben volt, ezután derült ki ez a cseppet sem kellemes betegségem.

Ha kivizsgálták neked is a szívedet és minden rendben van vele, akkor nem nagy a valószínűsége, hogy szívinfarktust fogsz kapni. Csak ezt hozza ki belőlünk a pánikolás.

2012. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én tuti, hogy pánikbeteg vagyok. Hiszem ha infarktus veszélye fent állna nem tudnék se nehezet emelni se futni se focizni stb. Pedig mennek ezek lazán szóval nem hinném, hogy a szívemmel bármi gáz lenne.
2012. jún. 21. 19:01
 3/6 A kérdező kommentje:
És vajon pánikbetegségnél normális ha valamikor furán ver a szívem? megáll egy pillanatra, majd dobban 2 nagyot.
2012. jún. 21. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha kivizsgáltak és azt mondták, minden rendben van a szíveddel, akkor minden rendben van.

A szívdobogásra is nagyon sok pánikbeteg panaszkodik, nálam is előfordult, bár mostanában szerencsére olyan nagy rohamaim nem voltak, mint régen, de akkor komolyan minden volt, szorított a mellkasom, a szívem majd kiugrott a helyéről, nem kaptam levegőt, kisugárzott a fájdalom a hátamba és azt éreztem, hogy mindjárt meghalok. Borzasztó volt, de nem kaptam szívinfarktust, hanem egy jó kis pánikrohammal volt dolgom.

2012. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor minden jó, majdnem :D
2012. jún. 22. 15:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Vigyázz!, nehogy ösztönösen 2-felessel "kezeld" magad!!!

Az infarktus kockázata mint másnál,

az alkoholizmusé hússzoros!!!



Ezek valós adatok.

Van gyógyszer,- ha a körzeti sík hülye, akkor ideggodozó.

2012. jún. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!