Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Metformin készítményt szedők:T...

Metformin készítményt szedők:Ti mennyit fogytatok a gyógyszer mellett?

Figyelt kérdés

Pontosan milyen szert szedtek,mióta és milyen dózisban(hány mg)?Hány kg-ot adtatok le mióta elkezdtétek szedni,és körülbelül mennyi idő alatt?


Köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 21. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Merckformin 1000 mg retard tablettát szedek napik 2 db-ot február óta. Kb 2 hónap alatt lett felépítve ez a dózis. Az elején csak 1x felet szedtem. Eddig csak 10 kg fogytam. Mellette odafigyelek a táplálkozásra, ami nagyon fontos, mert ha nem teszem és több szénhidrátot eszem akkor hányingerem van. Sajnos a sok munka miatt most nem mozogtam már régóta azóta nem is fogytam. Az elején készülj fel a hányinger+hasmenés kombóra, de ha hozzászokik a szervezeted jól fogod magad érezni (persze csak akkor, ha betartod a szénhidrát diétát.
2012. jún. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy cukorbeteg elkezd fogyni, az könnyen jelenti, hogy rosszul van belőve a vércukorszintje.
2012. jún. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
82%

Az inzulinrezisztancia nem cukorbetegség!

(viszont kialakulhat belőle ha nem kezelik)

A cukorbetegek injekcióval v. gyógyszerrel PÓTOLJÁK az

inzulint, mert magas a cukor-értékük.

Az IR-eseknek nagyon MAGAS az inzulinszintjük, a cukorértékeik pedig általában alacsonyak.

29/IR-es PCOS-s

2012. jún. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

tegnap 19:06:köszönöm!


Nekem inzulinrezisztenciám van (PCOS kapcsán diagnosztizálták),és alig egy év alatt elég sokat (majdnem 25 kg-ot) fogytam a Merckformin szedésének elkezdése óta (2x1000mg),kíváncsi lennék,hogy ez a nagy súlyvesztés betudható-e csak a gyógyszernek,illetve normális-e.Ezért érdekelnének mások tapasztalatai.

2012. jún. 23. 00:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megtudtam, hogy pcos vagyok, elkezdtem diétázni, míg fel nem írta a dokim a merckformint. Először csak diétával és mozgással leadtam 17kgot, majd a merckformin 850mg napi 3szor, ezzel még 10 kgot. Természetes a fogyás, akár van súlyfelesleg, akár nincs.

Majd nem múlt a hasmenésem, így váltottunk gyógyszert, merckformin XR-re, 1000mgos.

34 hetes pcos kismama

2012. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 indiska válasza:
100%

Szia,


én 4 és fél hónapja kaptam meg a PCO+inzulinrezisztencia diagnózist, azóta diétázom, heti 2 sport és napi 1x 850 mg gyógyszer. 4 és fél hónap alatt 21 kg ment le, mivel ez rengeteg, főleg ilyen rövid idő alatt, nem emelt a dokim a gyógyszeradagon.

2012. jún. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
nem a gyógyszertöl fogsz fogyni hanem a diétától amit kötelezö tartani IR-eseknek, na mgy a testmozgás, külömben többet árt a gyógyszer mint használ.
2012. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!