Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet ez? Tényleg ennyire...

Hogy lehet ez? Tényleg ennyire becsapás, az amit a könnyebb drogokról mondanak nekünk?

Figyelt kérdés

Amikor középiskolás voltam a közepe felé az osztálytársaim egy része elment egy olyan irányba, mitől azt hittem lezüllenek. Kocsmákba jártak, és használták a füves cigit is. De nem sűrűn. Talán kb. havi egyszer vagy még kevesebbszer.


Én akkor bár néha elmentem velük ide-oda sohasem szívtam. Féltem tőle, és őket is féltettem.

Bár akkor ők számítottak menőnek, úgy gondoltam, az idő majd engem igazol, mert én szorgalmas voltam, tanultam, nem buliztam sokat és jól éreztem magam a bőrömben.


Én továbbtanultam, ők a szakmát tették le.

Akkor se és azóta se látszott rajtuk hogy élnek ilyen tudatmódósító szerekkel. Szerintem ma már nem is használnak, bár mostanában én csak ritkán látom őket.


De úgy látszik, hogy az idő mégis őket igazolja. Ők jól, boldogulnak, jobban mint én, és jobban mint számtalan más volt osztálytársam, aki nem próbálta ezt.


Bár néha panaszkodnak, lehetne több is a fizetésük, mégis ők hamar találtak a szakmájukban munkát, nem voltak munkanélküliek, ennek hatására anyagilag is jobban állnak.


Én pl. sokáig tartós munkanélküli voltam, most seincs igazán jó munkám, ennek hatására a fizikai erőnlétem is romlott. Még az övéké nem.


Hogy lehet ez? A drogellenes kampányok alapján igazából ennek pont fordítva kellett volna történnie.


Ráadásul volt aki úgy talált munkát, hogy a egyikőjük jól elhelyezkedett, és üresedéskor beajánlotta az egykori együtt füvező barátját.


Tehát még előnyt is kovácsolt belőle.


Hogy lehet ennyire visszájára fordult az élet? Vagy tényleg ennyire nem számít, amit csináltak?


Ha lesz egy gyerekem, félteném a drogoktól, hogy tudom így elmagyarázni neki, hogy az mégiscsak rossz dolog? Hogy hátrányt fog jelenteni neki, és baja eshet tőle?


2012. jún. 23. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
ez nem ezért van mert füves cigit szívtak, hanem mert jó szakmát választottak és jó munkahelyet találtak
2012. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De hisz én is ugyanazt a szakmát tanultam, csak én egyetemi szinten, ők pedig technikusi szinten. A különbség esetleg annyiban lehet, ők hamarabb végeztek, akkor még könnyebb volt elhelyezkedni. Vagy hogy én esetleg "túlképzett" lennék, mert van diplomám.


Azt, hogy valakinek előnye származott ebből, mint már írtam azért érzem, mert egy baráti társaság egyik tagja beajánlott embereket a céghez, mikor üresedés volt.Ez olyan barát volt, akivel együtt füveztek. A füves bulikól kimaradó, de azért szintén barát 2 társát nem ajánlotta be. A másik 3-al szorosabb volt a kapcsolat, és a szorosabb kapcsolat részben az az együtt elszívott cigarettáknak, együtt átélt beszívott állapotoknak, közös falazásoknak is köszönhető.


Másrészt tudom hogy nem attól sikeresek.

Viszont nem okozott hátrányt se számumra.

Ők mindig mondták, hogy a felelős fűhasználat alig káros? Kevésbé rossz, mint az alkohol.

Ezek szerint igazuk van?


Azt én is tudom, hogy ennél a kábítószernél nem lehet túladagolásban meghalni, és hogy nem okoz nagyon komoly szervi károsodást, amibe belahal az ember.

De úgy tudtam, hogy rontja a memóriát, a társas kapcsolatokat, depresszióhoz vezethet. És hogy a beszívott állapotban könnyen baleset érheti az embert.

2012. júl. 1. 14:56
 3/7 anonim válasza:
Gyerekkorunkban próbálják elhitetni, hogy a drogoktól mindenki lecsúszott meg züllött lesz, de ez nem igaz. Mindennek van egy határa, amit ha nem lépsz át, nincs komolyabb hatással az életedre egy-két "mókás" és egy-két "kevésbé mókás" percet leszámítva. =)
2012. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Úgy ahogy az előttem szóló leírta. Elhitetik az emberekkel, hogy ha havonta elszív valaki egy-két szál spanglit akkor rossz ember lesz, nem lesz munkája és valahol az utcán fog élni. Mindenkiben az van, hogy a fű rossz mert ezt hallották és nem azért mert kipróbálták. El se tudod képzelni hány ember tép be rendszeresen csak itt Magyarországon. Ismerek olyat aki régóta tép mégis (ahogy te is leírtad) jól menő állása van, céget vezet, családja van. A lényege az, hogy mindent mértékkel. Nem tudom hány éves vagy de ha lesz gyereked akkor biztos őt is megkínálják joint-al mint ahogy anno téged is. Ez ellen nem sokat tehetsz.A tinik mindig kíváncsiak lesznek a betiltott dolgokra. Ha lesz gyereked akkor ne tiltsd meg neki (nem azt mondom h bátorítsd ilyen dolgokra)mert akkor max titokban fogja csinálni. Tiltással nevelsz hazugságra tanítasz.
2012. júl. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bamboochatheone ***** válasza:
A könnyűdrogok előnyre tehetnek szert egy-egy kreativitást igénylő munkahelyen mert serkenti a THC a kreativitást. Ismerek olyan fiatalt aki egyetemen csak úgy tud normálisan tanulni ha mellé szépen rágyújt egy kis zöldre. Ettől neki fogósabb lesz az agya és hamarabb tanul. A drogok nem rosszak, mértékkel.(és persze még meg sem említettem a rengeteg zenészt aki drogok inspirációjától lett híres)
2012. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nos ellentétet is tudok. Azon barátaim akik nem drogoztak, nem ittak nagyrészt milliárdoshoz közelebb állnak mint a milliomoshoz. Akik drogoztak pedig élik a kis silány szar életüket. Mondogatva hogy hajrá magyarország. Közben a hitelből vet viskojukba nyögig a svájci frankos törlesztőt. Persze mindig akadnak kivételek. egy évvel ezelőtt még én is az voltam.
2012. aug. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azért mert a drogtól ha ésszel nyomod életképes leszel,te meg életképtelen vagy a magad módján gyenge vagy aki felett uralkodni lehet eltaposni,ők kerültek "főnők pozícióba"te meg kis betanított droid voltál,aki bevette behódolt az egész elnyomo uralomnak és eszmerendszernek,tanulni tanulni különben nem leszel senki,ha kiléptél volna láthattad volna hogy így leszel senki,elhiszem h van munkáád és a többi éssss?ők lettek életrevalóbbak,anno mielőtt nem drogoztam egy kis köcsög voltam bántottak lenéztek,kiröhögtek,most jó 10évvel ezek után főnők pozícióban vagyok és a társadalom ragadozói közé tartozom aki mindent elér amit csak akar;)
2012. okt. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!