Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hetekig tartó állandó katétere...

Hetekig tartó állandó katéterezés után (baleset miatt) fogok tudni megint normálisan pisilni?

Figyelt kérdés
Visszaáll ez majd rendesen? mert most olyan furcsa, hogy nem kell pisilnek, folyamatosan ürül a vizelet. Ugye ebből nem szokott maradandó baj lenni? :S

2012. jún. 23. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugi!egészen biztos,h fogsz tudni rendesen pisilni!!!mivel eddig még mindenki tudott katéterezés után :)
2012. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha 72 óránál tovább van fenn a hólyagkatéter, az eltávolítása előtt ún. hólyagtornát kell végezni. Ezt az ápoló személyzet csinálja. Annyi az egész, hogy le kell fogni a katétert pl. peánnal, hogy ne folyjon ki a vizelet és teljen a hólyag. Amikor érzed, hogy pisilned kell, felengedik a leszorítást. Ezt kb. 3x szoktuk megcsinálni, vagy amíg vissza nem tér az érzékelés. Nem szokott utána gond lenni. Épp tegnap csináltam egy férfinál, akinek 11 napig volt katétere és utána gond nélkül pisilt :)
2012. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nekem hason át van bent :S
2012. jún. 23. 14:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt cystostomának hívják és úgy tudom, ebből sem szokott maradandó baj lenni.
2012. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon megnyugtattál!!!! :DDDD
2012. jún. 23. 14:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem semmi baj nem lesz! :)
2012. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kiszedték végre :), de nagyon fájdalmas volt :(


Most pár napig 2 óránként el kell mennem pisilni, ha érzem,ha nem, hogy kell, amíg visszaszokik a hólyagom.

2012. júl. 17. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!