Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony cukor szint ellen...

Alacsony cukor szint ellen lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Nemrég vettek tőlem vért, nem csak cukrot nézték, így mehettem úgy is, hogy előtte ettem. De megnézték a cukrot is, ami 3,9 lett. A papíron az alsó határ 3,8. Szerintem ez alacsony, ahhoz képest, hogy előtte ettem egy órája. Korábban már nézték, mivel kicsit szédülős vagyok és sokat iszom. Akkor éhgyomorra 2,7 lett az eredmény. Az ilyen gyors vizsgálat volt és az orvos nem is mondta meg, hogy mennyi az alsó érték. Annyit mondott csak, hogy ez az oka. De a mostani papíron, amin rajta van az alsó normál érték, az szerint a 2,7-re már mondania kellett volna valamit az orvosnak, nem? Egyébként lehet ebből komolyabb bajom? Mert egyenlőre csak néha szédülök felkeléskor.

Ezt az egyik honlapon találtam mint tüneteket: éhség, idegesség, feszültség, izzadás, rossz közérzet mutatkoznak. A tünetek egyénenként változhatnak. Ha nem következik be táplálékfelvétel, és a vércukorszint tovább esik, az agyi glükózhiány tünetei kerülnek előtérbe. Ilyenkor a látás homályossá válhat, a beszéd pedig elkentté, koncentrálási zavar, esetleg zavartság is jelentkezik. Még alacsonyabb vércukorszint esetén álmosság, vagy ellenkezőleg, agresszivitás is jelentkezhet.

Ezek közül egyedül az agressziót és a beszédzavart nem tapasztalom magamon. A többivel úgy voltam, hogy biztos nem én vagyok az egyetlen, de most már kezdem úgy gondolni, hogy a cukrom miatt lehet.

Néha megmérjük itthon, 3,0 és 4,0 közt van mindig az érték, de a 4,0 is csak egyetlen egyszer volt. Egyébként ha ez nekem tüneteket is okoz, akkor kihez forduljak, hogy ha a háziorvosom nem foglalkozik vele?



2012. jún. 24. 01:52
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
65%
Azért nem foglalkozik vele, mert ez teljesen normális érték, bár az enyém lenne ennyi. Arra vigyázz, hogy ne beszélj be magadnak hülyeségeket, mármint, hogy az esetlege rossz közérzetedet ez okozza. Hidd el szóltak volna, ha nincs rendben valami, de ha téged megnyugtatna keress fel egy másik orvost, vagy határozottan kérd meg őt.
2012. jún. 24. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Bár azt írtam, hogy szerintem ez normális, de a 2,7 tényleg alacsony, talán segít, ha elolvasod ezt. [link]
2012. jún. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Belgyógyászhoz. Ne internetről gyógyítsd magad, 5 percet olvasol ilyen honlapokat és az derül ki, hogy rákos vagy és holnap meghalsz, értelmetlen.

Szakorvos majd megmondja, milyen vizsgálatokat kér, van e szervi bajod vagy idegrendszeri alapú. Minél tovább halogatod az orvost, annál tovább stresszeled magad és csak rosszabb lesz.

2012. jún. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Diabetológia. Ott foglalkoznak a cukor problémával.
2012. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ahogy írták előttem is, ORVOS!!!


És figyelj arra, hogy egyél rendszeresen, 3-4 óránként kicsi adagokat, így egyenletesebb lesz a véred cukorszintje. Az ágyad mellé készíts oda kockacukrot, vagy szőlőcukrot, és ha ébredésnél rosszul vagy, szopogass el egyet.


A 3 körüli érték egyébként nagyon jó, ne parázz rá :)

2012. jún. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 körüli értékkel az a gond, hogy ha valamitől megzuhan, 2 alatt be is kómálhat. Az alacsony cukorszint is cukorbetegség, ugyanúgy foglalkozni kell vele, sokkal veszélyesebb, mint a magas. Magas cukrot jobban tűri a szervezet, 11-nél veseküszöböt átléped, a vese a vizeletbe üríti, képes szabadulni tőle, bár az már nagyon nem egészséges, de egy ember 25ös cukorral még él, 2 alatt bármikor kómába eshet.
2012. jún. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!