Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémás a 7 éves kislányom...

Ekcémás a 7 éves kislányom keze elmulil valamikor vagy mindig kifog jönni rajta? Fertözö? Mitöl jöhet ki?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg teljesen sosem fog elmúlni, de akár évekig is lehet tünetmentes.

Nekünk is volt a húgommal kiskorunkban, tele voltunk, most már (27 éves vagyok) csak néha (ált. télen) jön ki a kézfejemen.


Amúgy ez olyan, mint a herpesz, hogy mindenkiben benne van, és ha egyszer kijött, akkor többször is ki fog.


Akkor fertőző, ha elvakarja, és elkezd váladékozni, illetve ne fürödjön együtt másokkal, mert úgy, vízben esetleg fertőzhet.


De mindenképp nézessétek meg bőrgyógyásszal, mert vannak olyan krémek, amik nagyon szépen elmulasztják.

2012. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az ekcéma SOSEM FERTŐZ!!!

Az ekcéma egy allergiás tünet, azt jelzi, hogy a gyerek érzékeny valamire. A gyerekkori ekcéma egyébként kinőhető, de jó lenne kideríteni, hogy mire érzékeny, mert az viszont nagykorára is megmaradhat.

Írjátok fel naplószerűen, hogy mit eszik, mikor mivel mostál, stb, és ha erősödik neki, akkor nézzétek vissza, hogy mivel találkozott a szervezete az előző pár napban. Ezejket szépen iktassátok ki, és ha csökken az ekcémája, akkor a bűnös valszeg azok között van. Nem rövid folyamat, és mindig figyelni kell, de lehet vele élni...

Én is ekcémás vagyok, ha odafigyelek, hogy ne kerüljön kajámba-bőrömre az, ami kicsap, teljesen tünetmentes vagyok.

33/N

2012. jún. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!