Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Emelt összegű családi pótlék...

Emelt összegű családi pótlék 18 év felett a fogyatékkal élő emberek és tartósan beteg emberek részére életük végéig jár?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam egy vak személytől 18 év felett az Emelt összegű családi pótlék addig jár amig az arra jogosultak részére, amig a 18. életévük betöltése utáni nem mennek el dolgozni hanem tovább tanulnak vagy megmaradjan a Speciális Szakiskolában kb 22-23 éves korukig.


1 hónappal a 23. születésnapi hónapom elött tudtam meg utolsó családi pótlék abban a hónapban került folyósitásra amelyben a 23. életévemet töltöttem be. Sima családi pótléknál volt igy.



Mig jelenleg a sima családi pótléknál addig a hónapig jár minden gyermek után amelyben a 20. életévét töltik be. Mig a saját nevelásű tanulók esetében a sima cssládi pótlék addig jár amig az adott hónapban a gyermek a 23. életévét tölti be.


Azért lenne jó ha legtöbb arra jogosultak részére életük véig meg maradna az Emelt családi pótlék, nem minden jogosult kaphat élete végéig 80%-os Fogyatékossági támogatást ami. Ami nagyobb a 18 év felettiek részére lévő Emelt családi pótléknál 2.500 Ft-al.


Mig a 65% Fogyatékossági támogatás meg a Vakok Személyi járadéka kisebb a 18 év felettiek részére lévő Emelt összegű családi pótléknál.


2009. Január 1-óta nem emelkedtek ezek az ellátások bele értve a 33.330 Ft Rokkantsági járadékot. És ha emelkedne is kisebb mértékben fog emelkedni a Vakok személyi járadéka és a 65% Fogyatékossági támogatás összege.



2012. jún. 25. 22:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!