Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen allergiákra jár a...

Milyen allergiákra jár a magasabb összegű családi pótlék? (tartósan beteg gyermek)

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ez jó kis biznisz.A háziorvosod majd tájékoztat,ha tényleg olyan problémája van a gyerekednek,amire jár.Nem érdeke eltitkolni.
2011. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem régen szakorvos állította ki a MÁK-os kék nyomtatványt, nem a házi orvos.


1. A gyermekkori aszthma bronchiale krónikus formái, ha a beteg preventív, folyamatos gyulladáscsökkentő terápiára és/vagy rendszeres szakgondozásra szorul.


2. Krónikus, tartósan jelentős mértékű, csökkent légzésfunkcióval járó obstruktív és/vagy restriktív pulmonológiai elváltozások, továbbá hörgőtükrözéssel, és/vagy képalkotó eljárásokkal igazolt, a légzőrendszer funkcióját befolyásoló légúti fejlődési rendellenességek, anatómiai eltérések, immotilis cilia szindroma.


3. Hét éven aluliaknál súlyos, ismételt obstruktív légzészavarral járó kórképek, melyek gyakori kórházi kezelést igényelnek és a recidivák veszélye miatt a gyermek közösségbe nem adható.


Itt van egyébként a lista: [link]

2011. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát én nem tartom olyan jó biznisznek.


Egyébként nem a háziorvos, hanem a szakorvos mondja meg és adja ki az igazolást. Egyébként meg nézheted a googlebe beírod, hogy tartós betegségek és biztos találsz valamit.

2011. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Közönséges allergiára nem igen jár :)
2011. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
egyik osztálytársam állítólagos lisztérzékenységre kap..., közben nap mint nap eszik rendes liszttel készült ételeket...
2011. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ez a baj, hogy ha nincs valakinek allergiája és mégis kap rá támogatást, míg attól akinek szüksége lenne rá meg megvonják, mert akinek szinten tartható az allergiája diétával nem fog járni az emelt családi.
2011. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ezért írtam,hogy jó kis biznisz,és tudom,hogy nem a háziorvos javaslata alapján állítják ki.(de ő tud válaszolni,hogy érintett vagy-e a kérdésben)Csak,szerintem rengeteg szülő a vizsgálatok kiértékelése előtt nem azon izgul,hogy jaj,csak ne legyen beteg a gyerekem,hanem azon,hogy jaj,csak pozitív eredmény jöjjön ki,mert akkor jár az emelt családi pótlék.És minden érintettnek jó üzlet ez,gondolj bele légy szíves,mielőtt a"szegény beteg gyerek"szólamot elkezdenéd.
2011. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól mondja 20:44, sajnos én is többször tapasztaltam, hogy megkérdezik tőlem, hogy hogyan kaphatnának emelelt családit. Bármit kitalálnak szegény gyereknek... :( Jó persze jól jön a pénz, de nem az egészség árán. Sajnos én 22 vagyok és a saját jogomon kapok emelt családit, de ha lemondanék róla, ha egészséges lennék.
2011. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

javítva:

lemondanék róla szívesen, ha egészséges lennék.

2011. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20:06-os vagyok. Hidd el én is szívesebben mondanám vissza, csak ne legyen beteg a gyerekem. Pont ezért mondom, hogy szerintem nem jó biznisz, mert az egészség nem alku tárgya. Csak sajnálom azt a gyereket, akinek a szülei mindent elkövetnek, hogy kapjanak emelt családit. De pont ezt mondta a doktornőnk, hogy sok orvos hajlandó kitölteni a papírt, minket meg behívtak az OEP-hez hogy megvizsgálják a gyereket, hogy tényleg beteg e.
2011. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!