Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában meglehetősen...

Mostanában meglehetősen gyakran kell vizelnem (mármint az eddigiekhez képest). Ez már lehet a cukorbetegség kialakulásának egyfajta jele?

Figyelt kérdés

Azért gondolom ezt, mert több cukorbeteg médiaszemélyiségről (pl.: Kovács Áron) hallottam már, hogy ezt a betegséget úgy vették náluk észre, hogy naponta irreálisan sok alkalommal kellett vizelniük. Na, azt azért nem állítom, hogy naponta nekem is irreálisan sokszor kéne – kvázi annyiszor, ahányszor a szüleimnek –, de ahhoz képest, ahányszor régebben (pár hónapja) kellett, ez a mostani szám azért nem alacsony.


Az iskolában például, amikor aznap hat órám volt, három szünetben is el kellett mennem vécére (régebben erre egy szünet elég volt, esetenként egy sem kellett).


Amióta az EB megkezdődött, voltak meccsek, melyeknél az első és második félidő végeztekor is ki kellett mennem. Ez inkább akkor volt így, ha a meccs előtt és az első félidő lejártakor is ittam, de egy vagy két pohárnál többet nem; volt viszont olyan alkalom is, hogy nem ittam, mégis mindkét alkalommal ki kellett mennem.


És persze most, a nyári szünet alatti hétköznapokban is mintha többször kéne.


Wikipédián a többi tünetet is ellenőriztem, csak néhányat produkálok, de azok szerintem nem a betegség tünetei. Pl.: gyakran szoktam magam vakargatni, de ezt már tizenéves korom elején is észrevettem. Bőrfertőzésem viszont eddig nem volt. Gyakrabban leszek szomjas az átlagnál, és több vizet is iszom náluk, de ez is már nagyjából azóta tart, mióta élek. Már régebben is volt, hogy begörcsölt a vádlim, de nemcsak éjszaka, és csak akkor, ha rosszul nyújtózkodtam; illetve volt, hogy úszás után csak egy kicsit nyújtózkodtam, és már begörcsöltem. Persze ha ráálltam, minden esetben elmúlt.


Amit viszont a legaggasztóbbnak tartok, azok a látászavarok. Ezek már két éve elkezdődtek, de szemüveget csak alig több mint egy éve hordok. Azóta viszont már egyszer meg kellett növelni a lencse erősségét, így a mostani – azt hiszem – egy és háromnegyedes erősségű. Mostanában viszont már vele sem látok tökéletesen. (Pl.: a szoba másik végében lévő digitális órán a számokat elég nehezen tudom észlelni – a közelebbi dolgokat viszont még mindig jól látom.)


2012. jún. 27. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű vércukor mérés megoldja a dilemmádat.


A tapasztalt tüneteid, mint ahogy már te is kinyomoztad utalhatnak diabéteszre.

2012. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Már gyógyszertárba is meg tudod nézetni vércukrod ha semmiképp nem akarsz orvoshoz menni.
2012. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó, azért nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Nyár van. Többet iszunk, gyakrabban "hív a természet" :)

Mindenesetre egy vércukorszint mérés nem árthat. Azzal ha mást nem magadat megnyugtatod.

2012. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a kezdődő hipochondriának a jele.
2012. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat nagyon szépen köszönöm! :) A vércukorszintmérést most már mindenképp el fogom végeztetni.
2012. jún. 28. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!