Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a szemem...

Miért van az hogy a szemem jobbra-balra ugrál?

Figyelt kérdés
Nem látszik a tükörbe. Csak jobbra balra ugrál gyorsan a szemem és úgy látok, olyan mint ha rözögne. Este szokott velem ez lenni mostanában elég sokszor elő fordul. Reggel 10 lemegyek, de természetesen haza megyek ebédre vacsorára stb, és este 10-11 haza jövök. Szerintetek ez mitől van? nem érzem magam fáradtnak!!

2012. jún. 30. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szemremegés, szemrángás - más néven tikkelés


A szemvibrálást, vagy szemrángást, melyet az orvosi szakirodalom a tikkelés egyik fajtájának tekint, a szemet mozgató finom izmok szabálytalan időközönként jelentkező akaratlan összehúzódásai okozzák. A szemmozgató izmok ismétlődő görcsberándulásainak azonban - a tikkelés egyéb formáival (pl. a szemforgatással, grimaszolással, szipogással, vállrángatással, köhécseléssel stb.) ellentétben - nem pszichológiai eredetű okai vannak, hanem kialakulásuk elsősorban a fáradtságnak, a stressznek, az izmok túlerőltetésének tulajdonítható. Ezen kívül az is fontos különbség, hogy a szemrángás a legtöbbször nem válik szokássá, és kellő pihenéssel magától elmúlik. Elég, ha egy jót alszunk, relaxálunk, illetőleg kevesebbet ülünk folyamatosan a TV készülék vagy a számítógép monitora előtt. A szemremegéshez hasonló tikkelés a test más részein is mutatkozhat, azonban a gyakorisága a fejtől lefelé haladva csökken. Bár a jelenség nem befolyásolja jelentősen az életvitelt, ám ha a szemrángás sokáig tart és gyakran jelentkezik, vagy a tikkelés a testünk más részén is mutatkozik, a problémát nem intézhetjük el egy kézlegyintéssel, mindenképpen szakorvoshoz kell fordulnunk.


A cikk itt folytatódik:

[link]

2012. jún. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2012. jún. 30. 23:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Nos mivel nem irtad le pontosan a tüneted ez lehet nystagmus(szemtekerezgés) is... Nem biztos hogy a szemet körülvevő izmokkal van gond, mint ahogy az előttem szóló írta, lehet inkább idegi alapú...
2012. jún. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amint irtam reggel megyek ki barátokkal focizni beszélgetni.De próbálunk mindig az árnyékba maradni.Edzek is,minden nap olyan 20 felülés 3 sorozatos és 20 fekvő 3 sorozatosat megcsinálok.Stresszes is vagyok szerelmi bajok miatt,ezek a nők :-D . 175 cm és 50 kg vagyok 14 éves
2012. jún. 30. 23:35
 5/5 anonim ***** válasza:

jó de mi a tünet?

a szemgolyód önként-akaratod ellenére- mozog ide -oda (tükörből úgy néz ki mintha mondjuk buszon ülnél és követnéd a szemeddel a tárgyakat amiket látsz elhaladni a busz mellett)ez a nystagmus

VAGY

a szemgolyód lényegébe mozdulatlan marad, (vagyis önkéntelenül nem mozog)a szemkörüli apró izmok feszülnek meg és ernyednek el, ezáltal remegést hoznak létre amit érzékelsz-->ez az amit az előttem lévő írt(első válaszoló)


Mert nem mindegy melyik van, a nystagmussal mindenképp fordulj orvoshoz!!! Az utóbbi viszont teljesen normális bárkivel előfordul, ha fáradt, nem kipihent, megerőltette a szemét.

2012. júl. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!