Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülgyulladásra valóban nem jó...

Fülgyulladásra valóban nem jó a meleg só? Valami egyéb "gyógyítási módszer" van még?

Figyelt kérdés

begyulladt a fülem,de nem szeretnék orvoshoz menni,ott úgy is szúrás lenne.kövirózsát csepegtettem,és meleg sót is tettem rá.de a szomszéd azt mondta,hogy a meleg nem jó rá.

Köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 3. 21:51
 1/3 anonim válasza:

A fülgyulladás miatt nem szúr alapból az orvos. Szúrni max akkor kell, ha már a dobhártya mögé is átterjedt a gyulladás, és belül gennyesedik.


Ha időben elmész orvoshoz, akkor kiszívják a gennyet, tesznek bele egy kis vattát, másnap kiveszed, és meggyógyultál. :)

2012. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kövirózsát soha nem csepegtetünk gyulladt fülbe, egy rakat baktérium van benne és csak elfertőzöd. A meleg só csak azért jó, mert a meleg oldja a váladékot és könnyebben kifakad, az, hogy só vagy zselé, vagy bármi, ami a meleget meg tudja tartani, az tökmind1, csak só általában minden háztartásba van. A kövirózsát felejtsd el, csak ártasz vele!

Amikor gyerek voltam, anyámat nagyon leszúrta ezért a fül-orr-gégész, ha fáj, el kell menni orvoshoz.

2012. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
elmentem tegnap házi orvoshoz, beutalt a fül-orr-gégészetre...kiszívta belőle a váladékot,kaptam bele egy krémes gézt,amit szombatig nem szabad kivennem.javulni nem javult,de hátha holnapra jobb lesz
2012. júl. 5. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!