Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan igenyelheto az europai...

Hogyan igenyelheto az europai egeszsegugyi kartya ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek csaladommal. Most hazajottunk latogatoba Magyarorszagra par hetre.

Nekem es paromnak van szemelyi igazolvanyunk es lakcimkartyank, de a taj kartyank mar ervenytelen. En munkanelkuli vagyok, parom dolgozik. A tajekoztato irja, hogy ilyen esetben igazolasok kellenek, ha nincs taj kartya. Ezek az igazolasok nincsenek meg, de nem is hinnem, hogy sokra mennenek veluk.

Nincs feltuntetve, hogy hogyan kell igenyelni ezt a kartyat, ha kulfoldon lakom es Mo-n akarom igenyelni a kartyat. Ezek szerint nekem nem Mo-n kellene igenyelnem?

Kislanyunknak hogyan igenyelhetem a kartyat? Neki csak utlevele van. Megtortent a Magyarorszagi anyakonyveztetese, de lakcimkartyaja es szemelyi igazolvanya nincs.

Mindharmunknak kulfoldon kell intezni ezt a kartyat?


2012. júl. 4. 06:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj be itthon a lakáshoz legközelebb eső OEP Kirendeltség ügyfélszolgálatához, és ott el kell, hogy mondják.
2012. júl. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
En is erre gondoltam, csak gondoltam megkerdezem, hatha jart mar valaki igy, hogy tudjam, mire szamithatok:D
2012. júl. 4. 06:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha külföldön éltek életvitelszerüen akkor ott kell igányelned a taj kártyát (e-cardot) ami m.o is használható!

Ezzel az eu-s kártyával semmire sem mész,mert ez olyan hogy vagy elfogadják vagy nem (és ezt külföldi dolgozoknak akik hazajárnak és turistáknak találták ki)

Hol éltek?Lehet tudok segiteni!

2012. júl. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Angliaban. Akkor majd ha hazamegyunk, akkor intezzuk.

Az utlevelem intezeseben is meg gondolkodom. 7500 ft/fo/5 ev. Paromnak is most jar le, majdnem ugyanaz nap. Azon agyaltam, hogy lehet nem is valtom ki, mivel EU-n belul mozgunk. Viszont rajottem, hogy szemelyi igazolvanyom jovo ev novembereben jar le es jovore is max juliusban leszunk itthon. Es elotte max 60 nappal lehet intezni. Csak egy modon tudom intezni azt is: azt fogom mondani, hogy elveszett. Ki akartam jelentkezni a magyarorszagi cimemrol, de rajottem, hogy azt sem tehetem meg. Elmeletileg meg kellene tennem, de ha megtennem, egy csomo dolgot nem tudnek intezni, mert lakcimkartya nelkul semmit nem lehet csinalni. Van biztositasom, pl oda is kellene. Aztan hamarosan ossze szeretnenk hazasodni, oda is kellene. Tegnap vizsgaztam autovezetesbol, ha nem lett volna lakcimkartya, azt se tudtam volna megcsinalni. Mellesleg kulfoldon is kertek, mikor inteztuk a magyar konzulatuson a gyereknek a magyarorszagi anyakonyvezteteset. Sokan nem jelentkeznek ki Magyarorszagrol ilyen es hasonlo okok miatt. Elmeletileg torvenyserto, amit csinalunk, de maskepp seemmihez nem lenne jogunk itthon. Tavaly mar szerettuk volna intezni a gyereknek az orvosi ellatasat Magyarorszagon, de sajnos nem sikerult, mert apa szemelyes jelenlete kellett volna, es addigra mar a parom hazament. Olyan furcsa szamomra, hogy van utlevele, amiben magyar allampolgarkent van feltuntetve, van magyar es angol anyakonyvi kivonata, mindketton az all, hogy magyar, megsem veszik szamitasba Mo-n. Azon imadkoztunk tavaly is, hogy ne legyen beteg itthon, mert nincs biztositasa. Ezek a helyzetek sajnos nincsenek megoldva azon magyar allampolgarok reszere, akik hasonloan kulfoldon laknak, mint mi.

2012. júl. 4. 08:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos Angliai ügyekben nem vagyok jártas.

De nekünk ugy van megcsinálva a külföldi biztositásunk hogy az más országokban is jó.Ez nem igy müködik mindenhol?Az egyik fele az itteni a másik fele meg a külföldi.Mi sem vagyunk kijelentkezve a M.O cimröl pedig tényleg ki kellene mert nekünk az itteni is Fölakcim meg a magyarországi is,és ugye 2 fölakcim nem lehet!

De egyébként a gyerekek éltek M.o?Mert akkor ugye van magyar tajkártyátok is és azt el kell fogadnniuk mert nekik az ellátás ingyenes,persze ti már nem tudtok dokihoz menni!

De az europai kártyát is csak ugy tudod intézni hogy oda kell adnod a magyar tajkártyádat és az alapján csinálják meg,kb 10 perc és kész is van!De ehez mindenképp szükséges hogy a biztositásod éljen.

2012. júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kismillió kérdőjel. Nagyon meglehet, hogy ahány eset, annyi §.

Ezért írtam elsőként, legtisztább, ha először (ha már úgyis itthon vagytok) bemégy az OEP-hez.

Majd ott mondják a tutit = az éppen aktuális, éppen hatálybanlevő § szerinti tudnivalót.

2012. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az itthoni taj szamommal nem sokra mennek, mivel mar nem el. 5 eve vagyunk kinn es kislanyunk mar kinn szuletett, igy neki nem is volt magyar tb-je.

De ha odakinn intezem es ott is a magyar taj szamot kerik, az egy nem turista eseten hulyeseg. Marpedig ha turista lennek odakinn, akkor itt kellene elinteznem. Ha nem turistakent intezem odakinn, akkor odakinn elek. Na mar most ha odakinn elek, akkor vilagos, hogy a magyarorszagi tb megszunik es az angol tb-t fizetem. Mert hogy es minek fizetnek Mo-ra tb-t. Szoval szerintem ha odakinn intezem, akkor a kinti tb szam kell, nem?

2012. júl. 4. 11:41
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen van nektek?

2012. júl. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
vagy ilyen kell?
2012. júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem, ilyenem nincs, ilyen kellene:D
2012. júl. 4. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!