Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon minimális higany ment...

Nagyon minimális higany ment a bőrömre, de 3 mp-en belül kb már le is mostam majd 2 percig szappannal bő vízzel mostam a kezem, lehet bajom?

Figyelt kérdés
Leesett a polcról a higanyos hőmérő, utánakptam és berepesztettem a higanyszálat, egy nagyon pici ment a kezemre, a higany egyébként nem folyt ki, a hőmérőt pedig gondosan becsomagoltam gyors kézmosás után h ne párologjon utána mostam tovább a kezem, remélem mindent jól csináltam

2012. júl. 5. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A bőröd nem tud higanyos lenni, olyan nem létezik. A gáz veszélyes, ha elkezd párologni, maga a higany nem.
2012. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha mégis kifolyt a higany kénporral kell behinteni. Ugyanez ajánlatos a hömérödarabokra is. Utána vidd be gyogyszertárba, ahol gyüjtik a veszélyes hulladékokat.
2012. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!