Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El kéne mennem ezzel megint a...

El kéne mennem ezzel megint a sebészetre?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran benőtt a köröm a lábujjamba (pontosan tudom miért nő be, úgyhogy ezzel kapcsolatos tanácsokat most nem kérek). 5x műtötték, de hiába. A bal lábujjam megcsinálták úgy,hogy azóta (6-7 éve) nincs vele bajom. De a jobb már nagyon régóta gyulladt. Eddig csak az egyik körömágy volt ,de most a másik is, pedig nem is vágtam úgy a körmöm, direkt figyeltem rá. És nem csak az, hogy nagyon be van gyulladva az egész lábujjam, tiszta piros, dagadt, de az egyik felével vmi baj van. Magán a körömágyon keletkezett egy seb, ami levedzik . Állandóan kenegetem Tetrannal, tettem rá dunsztkötést, de hiába. Menjek el vele a sebészetre megint? Kell oda beutaló, vagy csak telefonáljak oda és akkor adnak időpontot, amint tudnak? Hogy megy ez? Elég rossz ránézni, és nagyon rémisztő dolgokat olvastam a neten ezzel kapcsolatban.
2012. júl. 5. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, merre laksz, de Cegléden van egy nagyon ügyes pedikűrös nő. (Még Szombathelyről is járnak hozzá vendégek, pedig az több száz km!).

A benőtt körmöket nagyon szépen rendben tudja tartani. Ha gondolod, írj privátban, és megadom a számát.

2012. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pécsi vagyok. De azért köszi a válaszod. Szóval gondolod akkor egy pedikűrös is jó lenne? Nem fájna az? Mikor sebészeten voltam, akkor kaptam érzéstelenítőt. A bal lábujjam úgy csinálták már meg, hogy kivágták a vadhúst, amibe belenő. Gondoltam most is ezt kéne talán. Bár az szörnyen fájdalmas volt és sokáig tartott a lábadozás is, amit sajnos nem engedhetek meg magamnak :(
2012. júl. 5. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, úgy gondolom, hogy egy JÓ pedikűrös is tud segíteni.
2012. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú, akkor lehet inkább hozzá mennék. Egészen pontosan mit csinál egy benőtt körömmel? Nem fájdalmas? Honnan tudom, hogy kihez mehetek? Vagy eleve úgy reklámozza magát, hogy ezt is odaírja, ha csinál ilyet?
2012. júl. 5. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Fel kell hívnod a pedikűröst, hogy benőtt körömmel mit tud kezdeni. Ha gyakorlott, akkor elvállal, ha nem, akkor nem. Ez a ceglédi hölgy nagyon óvatosan kivagdalja a felesleges bőrt és körmöt, s van egy bizonyos technika, amivel ki lehet növeszteni a körmöt a helyes pozícióba. Többször kell majd visszamenned, nem tudják megcsinálni egy kezelés alatt. Ez a hölgy lidokain spray-vel érzéstelenít. Ismerősöm volt nála, aki élt már meg kínokat sebészeten, itt meg csak pislogott, hogy már készen is van?!
2012. júl. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!