Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy nagyon-nagyon pici üvegszi...

Egy nagyon-nagyon pici üvegszilánk okozhat belső sérüléseket, vérzéseket, ha lenyeljük? A következő történt:

Figyelt kérdés
Süteményhez gyúrtam össze masszát, mikor jött az öcsém, és a szekrényből kirántott egy poharat, ami összetört a masszástálam mellet. Úgy láttam a tálba nem esett üvegszilánk, de ha mégis, akkor lehet baj?

#üvegszilánk #belső sérülések
2012. júl. 6. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor én inkább ki szoktam dobni, nem reszkírozok, a széttört üveg szilánkjai szinte láthatatlanok és nagyon szét tudnak repülni, volt hogy napok után is találtam még itt-ott szilánkot, pedig azt hittem, hogy jól felporszívóztam és mostam mindent.
2012. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem kockázatnék. Dobd ki, nehogy baj legyen, mert olyan picik azok az üvegszilánkok, hogy nem látod, nem lehetsz biztos benne, hogy nem ment bele, ha pedig kiderül, akkor meg már késő.
2012. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az addig oké, de belekóstoltam utána, és mi van ha lenyeltem, félek!
2012. júl. 6. 16:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt érezted volna a nyelveden, vagy a torkodban amikor lenyelted.
2012. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én kidobnám.Állítólag, az ilyen apró, emősztőrendszerbe került cuccok körül először is, bevonat keletkezik így aztán általában gond nélkül átjutnak az emberen.De engem akkor is nagyon zavarna, szóval, engem nem nyugtat ez meg.Ha olyan ételről lenne szó, amit le lehet mosni, akkor azt mondanám, ne dobjátok ki, de mivel a tésztáról nem tudnád eltűntetni vagy kiszedegetni az esetleges szilánkokat, szóval, szerintem dobd ki.
2012. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem is észrevetted volna ha lenyeled. Ha nagyon pici a szilánk nem hiszem, hogy belső sérülést okoz, de gyomorsav úgy is szétmarja (Ha addig nem történt baj)
2012. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az üveget szétmarja a gyomorsav??Arra kíváncsi lennék.Szerintem az üveget semmi nem marja szét.Vagy rosszul tudom?
2012. júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az üveget nem marja szét a gyomorsav... viszont vagy áthalad a bélcsatornán, vagy befúródik valahova, ahol betokozódhat, lehet, hogy "csak" évek múlva okoz bajt. szóval mindenképpen veszélyes lehet.

Reméljük a legjobbakat, de a tésztát ne használd fel.

2012. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nem valami megnyugtató, de köszönöm mindenkinek a válaszát!
2012. júl. 6. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nemrég a pizzériában véletlenül leharaptam és megettem a műanyagvilla egyik ágának végét, de nem lett bajom. Mondjuk az nem üveg volt, de a törött rész azért elég éles...
2012. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!