Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholizmus ellen beültethető...

Alkoholizmus ellen beültethető kapszula? FONTOS!

Figyelt kérdés

Párom alkohol problémákkal küzd, és ma szeretnék leülni vele beszélni, ezért aki tud gyors és érdemleges választ adni az kérem segítsen.

A helyzet, hogy terhes vagyok és van egy másfél éves lányunk is.Amint 3 hónapos terhes lettem párom megint elkezdett inni!!Addig minden szép és jó volt.

Na most, az lenne a kérdésem, hogy önkéntes alapon ezt beültetik?Mennyibe kerül?

Csak azért kérdezem, mert megmondom ha nem ülteti be, akkor vége..megyek..nem érdekel hova.(már szedett gyógyszert, de abba hagyta)Na és ne hogy azzal jöjjön hogy nem csinálják csak úgy meg..blabla!

Szóval kérem aki tud segítsen, akár azzal, hogy más kategóriába teteti a kérdést, ahol tudnak nekem választ adni!

2-3 fele itthon lesz a melóból a párom!!!

Nagyon szépen köszönöm annak aki elolvassa...hát még ha segít!!!


2012. júl. 10. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Elolwastam
2012. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen önhkéntes alapon beültetik de az árát sajnos nem írják [link] remélem tudtam segiteni
2012. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2012. júl. 10. 13:52
 4/11 A kérdező kommentje:
Ajjaj..most végig olvastam figyelmesen, és a végén írják, hogy járóbetegeknek nem hozzáférhető!! :( de lehet csak az idegtől már szöveget értelmezni sem tudok...
2012. júl. 10. 14:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Beültetik, de komoly feltételei vannak, nem úgy megy, hogy ma odamész, fizetsz, és holnap beültetik... egyébként:

[link]

és a honlap szerint 50 000 Ft.

2012. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

:O

Te jó isten...ez ilyen sokba kerül?? :( Úgy érzem szét fog esni a kis családunk!! :(

Nagyon Szépen Köszönöm!!

2012. júl. 10. 15:09
 7/11 anonim ***** válasza:
... ja és egyébként szimpla zsebkéssel ki lehet szedni utána... és szerintem bűntett-számba megy úgy alkalmazni (még ha meg is csinálja valaki pénzért) hogy előtte legalább pár hétig ne szedte volna tablettában a disulfiramot... egyfelől, hogy kiderüljön, ha egyénileg érzékeny, másfelől, hogy kitapasztalja a saját egyéni reakcióit (az így kezelt beteg ecet-tartalmú kajától, savanyúságtól, mustártól is ugyanúgy életveszélyes rosszullétbe kerülhet)... tehát egy tisztességes orvos csak a paciens fizikális, labor és pszichés vizsgálata után, több hetes szájon át való kezelést követően, folyamatos pszichiátriai gondozás biztosított volta mellett ültet be.
2012. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit, egyébként szerintem TB alapon is elérhető, mert van elszámoló kódja... csak úgy valszeg hosszadalmasabb, várakozási listák, macskafarka... először el kellene menni a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba, ott általában van addiktológiai rendelés, ahol tudnak tanácsot adni.
2012. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ahha értem.

Párom még régen elment valahová (valami központ mittudoménmibe) és ott egyből felírták neki a gyógyszert, és attól nem lett baja..igaz eléggé kikészült, hogy még az oly imádott csípős savanyúságait sem eheti meg..Hát így tényleg nem tudom mi lesz..

Egyáltalán ha eljutnák odáig, hogy oké próbáljuk meg, már az is számomra nagy előre lépés lenne..

Ma is akarnék vele beszélni, de elhúzódott a a munkája, és biztos hulla fáradt lesz, mert még mindig nincs itthon.. :(

2012. júl. 10. 15:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ha eldönti, hogy hajlandó magát alávetni az elvonókúrának, az már komoly előrelépés, akkor már van remény.

Egyébként az alap-probléma valszeg ez:

[link]

tehát most valami alternatív cuccot használnak, amit egyedileg kell behozni. Valahol azt olvastam, hogy az maga 16 000 Ft, és magáncégnél ehhez jön az 50 000 Ft műtéti költség, vagy hát ha TB alapon megy, azt a TB állja.

Viszont a TB alapon való beavatkozáshoz állítólag fél éves absztinencia meglétét várják el.

Több eltérő infó van, úgy látszik az Esperál megszűnése káoszt eredményezett, ezért is kellene a helyi addiktológussal beszélned.

2012. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!