Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltört ujj meggyógyult,...

Eltört ujj meggyógyult, gyógytorna kéne rá. Tudnátok gyakorlatokat ajánlani?

Figyelt kérdés

Pontosabban volt egy kis balesetem még másfél hónapja, kitört a bal kezemen a középső ujjamból egy darabka és idáig gyógyult, az orvos azt mondta hogy gyógytorna szükséges. Esetleg egy szakértő, vagy hozzáértő tudna ajánlani olyan gyakorlatokat, amik jó rá?


És az lenne még a kérdésem, hogy én gitároztam is és ugye most le kellett mondanom róla, mert nem tudtam. Mikortól fogok tudni körülbelül megint rendesebben az ujjammal akkordokat lefogni? Esetleg lesz valami hátránya ennek az ujjsérülésnek a gitározásnál a továbbiakban?


Előre is köszönöm a válaszokat és tanácsokat.



2012. júl. 12. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
kérj beutalót a dokidtól gyógytornára, így látatlanban lehet,hogy valaki olyan gyakorlatokat ajánl, ami többet árt, mint használ. A családban volt idén egy hasonló eset, szintén középső ujj, porctörés, szalagszakadás, műtét stb. A rokon még most is gyógytornára jár, egyéni foglalkozásra, de kellett mennie fizikoterápiára is, ultrahanggal is gyógyították. A gyógytornász kifejezetten megtiltott bizonyos mozdulatokat, a többiből pedig mondta, hogy naponta hányszor mennyit csináljon, emellett természetesen kell hetente 3x menni tornáztatni is, otthon meg lelkiismeretesen csinálni az előírt gyakorlatokat. Szóval ez nem annyira egyszerű, mint látszik elsőre. Nehogy árts vele.
2012. júl. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, mondjuk az orvos azt mondta, hogy most már szabadon mozgathatom...meg a gyógytornára járásra se mondta hogy kötelező, szóval nem hiszem, hogy olyan nagy probléma lenne, vagyis remélem :)


Azért biztos 1-2 órára elmegyek a gyógytornászhoz :)

2012. júl. 12. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!