Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol találok jó gyógytorna...

Hol találok jó gyógytorna gyakorlatokat? (bővebben lent, )

Figyelt kérdés
interneten kutakodok,de azért megkérdezem hogy ti milyen gyakorlatokat tudnátok ajánlani.GERINCFERDÜLÉSRE. sürgős lenne nagyon:( linkek is jók, vagy bármi ami segíthet.
2011. jan. 28. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Etkaanyo jogajat Nekem nem sikerult megszereznem, de talan Te utanna tudnal nezni, es a DVD=t megtudnad szerezni, mivel ez is nagyon jo.

Pelates joga DVD, Geri joga DVD. ezeket erdemes vegezni, amik segiteni fognak.

2011. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gerincferdülés NEM egy betegség, hanem egy gyüjtöfogalom, ezért olyan nincs, hogy gerincferdülésre való gyógytorna. Másrészt a gyógytorna nem olyan, hogy internetröl vagy bárhonnan csak úgy meg tudnád tanulni, nem véletlen, hogy csak gyógytornászok tanithatják. Ha rossz gyakorlatokat, vag ugyan jókat, de nem jól csinálsz, akkor többet ártasz, mint amennyit használsz magadnak. Minden mozdulatot a legapróbb részletekig pontosan meghatározott módon kell végezni ahhoz, hogy segitsen.


Menj el a háziorvoshoz, kérj beutalót az ortopédiára. Ha tényleg gerincferdülésed van, akkor úgyis elküldenek gyógytornára, és az legalább s megfelelö gakorlatokból fog állni.

2011. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mondhatok gyakorlatokat, amitől nekem helyre jött a hátam, neked meg súlyosbodni fog a gerincferdülésed. Megéri? Nem. No, akkor irány a gyógytornász, aki megtanítja az állapotodnak megfelelő gyakorlatokat és le is ellenőrzi, hogy valóban hatásosan csinálod-e őket. Ha pedig te kérdezted ugyanezt néhány napja, és még mindig nem érted, hogy ezzel magadnak okozol kárt, akkor megérdemled.
2011. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
54°os görbületem van a felső háti szakaszon! és az ortopédiárol már az orvos beutalt a műtős csávohoz hogy megnézze ő is a hátam.. és ahhoz még van 2-3hónapom.addig szeretnék rajta javitani...
2011. jan. 28. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg keress egy jó gyógytornászt, ne mindenféle kuruzslókhoz menj, hanem képzett szakemberhez.
2011. jan. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!