Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Neo-ferro-forgamma! Mi a...

Neo-ferro-forgamma! Mi a véleményetek róla? Segített?

Figyelt kérdés

2012. júl. 14. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Már negyven éve küzdök a gyomorsavval! Nekem az a tapasztalatom, hogy az élelmiszer boltokban kapható szódapor (szódabikarbóna) a leghatásosabb, és legolcsóbb!

A gyomornedv ellenálló tabletták sem szüntetik meg azt az okot amitől a sav túltengésben van! Akár az idegrendszerre hatva, akár a savat közömbösítve, de hosszú távon mindenképpen erősödik a gyomorsavtermelés!

Inkább az előidéző okot kell megkeresni, és azon változtatni a lehetőségek szerint.

2012. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt a készítményt vas hiányra írták fel. Nem savtúltengésre!
2012. júl. 14. 17:03
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Neo-Ferro-Folgamma gyomornedv-ellenálló tabletta - HáziPatika.com

Tiszteletem az orvosnak!

2012. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A gyomornedv ellenálló tabletta az azt jelenti hogy nem marja szét a gyomra!
2012. júl. 15. 20:51
 5/14 A kérdező kommentje:
A Neo-Ferro-Folgamma gyomornedv-ellenálló tabletta az egyidejűleg fennálló vas- és folsavhiányos vérszegénység kezelésére valamint a terhesség során annak megelőzésére ajánlott.
2012. júl. 15. 20:53
 6/14 anonim ***** válasza:

Magam is szedtem és nekem annyira bevált, hogy azóta egyszer már el is tudtam menni véradásra - korábban mindig az alacsony hemoglobing érték miatt kiszűrtek. Ár/érték arányban az egyik legjobb készítmény, még talán a Maltofer Fol az, amit hasonlóan jónak tartok. Személyes tapasztalat: érdemes fél-egy évvel a kúra után teljes vérképet csináltatni, nekem legalábbis a kúra után ennyivel lehetett emelkedést látni (2.1 mikromol/literről 12.6 mikromol/literre nőtt a szérum vasam).


A titka annyi, hogy rendszeresen és tényleg min. 3 hónapig (v. ha az orvos úgy ítéli meg, akkor akár tovább) kell szedni. Az étkezésre még nem árt figyelni mellette, mert mint minden vaskészítmény, ez is előszeretettel okoz székrekedést. Megfelelő, rostdús táplálkozással és folyadékbevitellel ez könnyen orvosolható. - Egy gyógyszerész

2012. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ha spenótot illetve sóskát zabálsz ugyanaz a hatás... mellékhatások nélkül!
2012. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kivéve, hogy a növényi eredetű vas hússzor rosszabbul szívódik fel, ráadásul sóskát és spenótot hetente csak egyszer ehet az ember, ha nem szeretne köszvényes lenni. Májat ehetne helyette, de mivel minden vegyszer azon keresztül választódik ki, azt sem egészséges manapság túlzásba vinni.
2012. júl. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Gumee válasza:
Nekem inkább hasmenést és szurokfekete székletet okozott, bár tény, hogy jobb lett a közérzetem tőle, és nem vagyok annyira sápadt.
2012. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Gumee válasza:
Ja, és attól, hogy gyomornedv-ellenálló nekem bizony igencsak feltornázza a savamat.
2012. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!