Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit szabad tennem kulcscsonttö...

Mit szabad tennem kulcscsonttörés után?

Figyelt kérdés
Egy este eltört a kulcscsontom. Foci közben következett be. Be is mentünk a kórházba és meg is röntgeneztek. Az orvos kihozta a röntgen lapot és mutatta a törést. A bal kulcscsontom tört ketté és szerencsére nem mozdult el. Felrakta a gipszet, egy kicsit laza lett, és még egy kicsit a gipsz is mozog ha ülök. Viszont ha felállok és kihúzom magam, akkor szinte rendesen tart. Az orvos egy hónapot ígért a gyógyulásig. Mostanra már egy kis dudor is keletkezett a törésnél, ahogyan az orvos azt mondta. De nem ez a legnagyobb gond. Mikor letelik az 1 hónap gipsz, akkor megyünk üdülni. Az orvos azt mondta, hogy nem lesz szabad úsznom. Annyira nem hittem neki és így hozzátok fordulom, hogy tapasztaltak, orvosok, vagy pedig akik tudnak válaszolni azt tegyék meg. Tehát a kérdés az, hogy szabad lesz-e úsznom?!
2012. júl. 16. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a bal karom tört el, 6 hét gipsz, utána nemhogy nem szabadott úsznom, de nem is tudtam, mivel gyakorlatilag nem tudtam mozgatni napokig, úgy fájt a mozgatás.
2012. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira fájt még utána is? Neked, hogy volt eltörve. Utána még meddig fájt?
2012. júl. 16. 12:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fájt, pedig még kisgyerek voltam, állítólag akkor gyorsabban gyógyulunk :D Legalábbis az fájt, ha mozgattam, rendesen jártam gyógytornára miatta. Én leestem pont könyökre a hinta tartójáról.
2012. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szabad csak bemozgatni a törött végtagot. Amúgy is nehézkesen fog menni minden mozdulat eleinte, miután leszdeik a gipszet, mert sokáig nem mozgott.


Nagy gipszet kaptál rá?

2012. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
8-as gipszet. Annyira nem nagy és az orvos egy kicsit lazára csinálta, hogy ne kínlódjak. Mellette még szedek csonterősítőt (valamilyen kálcium tablettát). És hogy nem csúszott el hanem a törés helyén egyben maradt, ez talán még jó. Kis mozdulatokat tudok tenni, de te gondolom nagyokra céloztál.
2012. júl. 16. 13:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Tengerre megyünk és így szerintem a sós víz még gyógyíthatja a továbbiakban.
2012. júl. 16. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!