Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kijött egy hatalmas pattanás-f...

Kijött egy hatalmas pattanás-féle a jobb oldali arcomon. Mit csináljak? /Bővebben lent. /

Figyelt kérdés
Egy hete, hétfőn kijött egy pattanás-féle az arcomon. Kis kemény akármi, felette piros a bőr. Kedd reggelre megjött a menstruációm, valószínű amiatt jött ki. Aznap nagyobb lett, szerdára még nagyobb. Nem piszkáltam. Csütörtökre bekeményedett körülötte, péntekre már kb. 2-3 cm-es körben kemény lett az arcom. Továbbra sem piszkáltam. Szombaton már be is volt dagadva az arcom, húzódott, fájt a bőr, ahogy beszéltem. Szombaton elmentem egy kozmetikushoz, aki nem nagyon tudott (és mert) mit kezdeni vele, de tett az egész arcomra kencéket. Nem javult tőle. A hétvégén jegeltem, attól lement a duzzadás. Már csak a pattanás és a körülötte lévő terület kemény, nem a fél arcom. Ma hétfő van, viszont még semmi változás. Reggel megnyomtam egy kicsit, mert úgy éreztem, puha a teteje. Csak egy kevés fehéres-sárgás-pirosas genny jött ki belőle. Most is fáj és húzódik az arcom. Szombaton azt mondta a kozmetikus, ha pár nap múlva nem megy le, menjek el a sebészeti szakrendelésre és felvágják, kipucolják. DE ÉN EZT NEM AKAROM, nagyon nem szeretném, ha az arcomon heg lenne. :) Ki szeretné? Úgy érzem, ez egy belső nagy pattanás, tudjátok olyan bőr alatti, egy kicsit mélyebben. Kemény az egész, olyan mintha nem bírna meggyűlni / megérni. Amikor beszélek, akkor is húzódik az arcom. Szerintetek mit csináljak? Akinek volt már ilyen, ajánljon nekem légyszi valamit. Ma mondta a barátnőm, tegyek rá többször paradicsom-szeletet, az majd lehúzza a gyulladást, és kihúzza a gennyet belőle. Ez tényleg így van? Még sosem próbáltam. Köszönöm szépen a válaszokat! 24/L
2012. júl. 16. 15:43
 1/5 eric_one ***** válasza:
Himalájai sószappannal kezeld közvetlen, naponta többször is. Nagyon hatékony a pattanásokra, és más bőrproblémákra.
2012. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elmúlt azóta? :)

A paradicsom tényleg jó, nekem is használt már bőr alatti pattanásra. De sokszor kell ismételni.

Még a krumpliról hallottam, hogy segít.

2012. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, már elmúlt úgy-ahogy, de csak a gyulladás. Paradicsomoztam, jegeltem, és antibiotikumos kenőccsel kenegettem. A gyulladás már lement, nem piros, nem fáj, nem húzódik az arcom. Viszont ki lehet tapogatni benne azt a keménységet, az nem szívódik fel. :(
2012. júl. 22. 11:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor nekem ilyen pattanásom volt, a 10%-os Akneroxid gél segített eltüntetni a keménységet.

Esetleg még az Ebrimycin gél is használhat.

2012. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én ugyan ebben a szituban járok! 25 éves vagyok, 19 évesen már egyszer kijött egy ilyen belső pati, de addig szadíztam míg kifakadt, és királyul behegesedett!:( Pár éve megint kijött egy azt nem bántottam, el múlt idővel de picit megsüppedt a bőröm ott,szabad szemmel senki nem látja, csak ha tükörben úgy fordulok a fény felé, akkor látom! MOST megint kijött egy, 1-2 évente egy ilyen betokosodott aknés "betámad" Az arcom bal oldalán jött ki, hatalmas volt, fel is volt dagadva az arcom, elmentem a kozmetikushoz, mondta h ő ezt nem tudja kinyomni, meg a nyomkodás csak rosszabb, több szövet elhal, és begennyesedik!Vettem gyulladáscsökkentő tetrán kenőcsöt, szépen le is vitte! Én is láttam meg a kozmetikus is mondta, h belül 3szor akkora... Eltelt már lassan 3 hét, még mindig látszik picit, de már 1/4-de kb. de már nem gyulladt, csak sima ott a bőr, és szőr sincs ott most, gondolom kitágult a bőr, már hiába kenem, nem változik, sztem még jó pár hét lenne míg eltűnik,és zavar, én is megpróbálom aknés krémet! Megint picit megfog süppedni ott bőr, a kitágulás miatt, még is egy olyan dolog gyülemlett ott ami nem oda való akkora térfogatra!:(
2015. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!