Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kontaktlencséket cserélgetni...

Kontaktlencséket cserélgetni kell? (Bővebben alul)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már kb. 7-8 éve szemüveges vagyok, nem súlyos, -1es szemüveget hordok. 17 éves vagyok, és azon gondolkoztam, hogy csináltatok kontaktlencsét. Az érdekelne, hogy- hogy is működik, vagyis, hogy naponta kell cserélni, tehát minden napra kell vennem 1 darabot, vagy úgy működik, mint a szemüveg, hogy van egy pár és az kitart évekig?

Ezen kívül nehéz megszokni?

Előre is köszi!



2012. júl. 16. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak a napi lencsék, ezeket mint a neve is mutatja berakod, a nap végén kiveszed és megy is a kukába, de ez elég drága, alkalmi használatra szokták venni. Vannak a 2 hetes és havi lencsék, nem hagy sokat a képzeletre hogy mennyi ideig lehet őket hordani...:D De ezekkel már vannak macerák.
2012. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van napi, ez alkalmi használatra.

2hetes, havi folyamatos használatra.

Mindnél ugyanaz van, reggel berakod, este kiveszed.

Nem nehéz megszokni, én parás voltam nagyon, mert már attól is borzongtam ha más a szeméhez közelít, nem hogy én nyúljak a szemembe, ehhez képes ugyanúgy mint a legtöbben 1-2 hét alatt megszoktam a dolgot és semmi gond nem volt. Az első pár naphoz kell nagy türelem, mikor az ember 1 óráig próbálja berakni meg kivenni... de ez sem mindenkinél megy ennyire nehezen. Lehet te pont ügyes leszel és nem lesz ennyi gondod sem.:D

Ami a lényeg, hogy milliószor jobb mint a szemüveg, minden téren. Jobb látás, észre sem veszed, a tisztítás sem tart olyan sokáig mint a szemüvegnél.

2012. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van olyan is, amit folyamatosan viselhetsz egy hónapig, nem kell kivenni közben. (Air optix night&day)
2012. júl. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. júl. 17. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!