Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon viszkető kiütések! Mi...

Nagyon viszkető kiütések! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Kitüremkedő, enyhén piros kiütések vannak a testemen.Először úgy néznek ki mint a szúnyogcsípés , ha vakarom akkor nagyon megduzzadnak és még pirosabbak lesznek.Iszonyatosan viszketnek, aludni sem tudok!:((

Voltam bőrgyógyásznál,egészen pontosan háromnál. Első azt mondta, hogy valami fertőzés a második azt hogy allergia,harmadik pedig azt hogy púposszúnyog. Ez utóbbi nyilván totál baromság mivel itthon a házban nincs szúnyog mégis jönnek ki újabbak.

Mit csináljak ???


2012. júl. 17. 05:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is allergia. Ezeket a púpos kiütéseket úgy hívják, hogy urtikária-/k/. Próbáld meg Fenistil-lel bekenni, vagy vegyél a patikában cinkoxid-os rázókeveréket. Írd fel egy noteszbe, hogy aznap mit ettél, hol jártál, mivel mosakodtál? Annak arányában döntsd el, mire lehetsz allergiás.
2012. júl. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
szerintem allergia.
2012. júl. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem is volt/van ilyen. Azt figyeltem meg, hogy csak anyóséknál jött elő. Próbááltam kizárni amit lehet,meg átgondolni ott mi más, mint itthon. Kiderült, hogy a por alapú mosópor a bűnös. Azóta folyékonyat használnak és nincs semmi. Tusolj sima vizzel és kenegesd fenistillel, és/vagy fertőtlenítővel is fújjad. (hisz ha kaparod, a körmöddel bevihetsz vmi fertőzést is) 2.voltam
2012. júl. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Már mindent próbáltam! fenistilt, rázókeveréket,elocomot,panthenolt,meg ilyen kikevert krémet de nagyon viszketnek így is már szinte ég az egész bőröm. Tegnap előtt csak kiflit ettem üresen meg zsemlét és már kezdett javulni aztán tegnap ettem már sósperecet meg,lilahagymát meg háztartási kekszet is , ma reggelre már mindenhol kiütéses lettem ! Van hogy csak pici pöttyök de van ahol szinte tenyérnyi összefolyó nagy folt.A fejbőröm is tele van , nagyon rossz. Ma megint elfogok menni orvoshoz de már kicsit kivagyok ezektől a semmit nem tudó, tehetetlen emberektől...
2012. júl. 17. 07:45
 5/20 A kérdező kommentje:
egész éjjel nemtudtam lehunyni a szemem, kb fél órát aludtam , annyira viszket hogy szinte már fáj...
2012. júl. 17. 07:46
 6/20 A kérdező kommentje:
A fejbőröm meg kifejezetten ég :(
2012. júl. 17. 07:47
 7/20 anonim ***** válasza:
A hagymára is lehetsz allergiás.
2012. júl. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Menj el szaunázni, és méregteleníts!
2012. júl. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok jó hírrel szolgálni, nálam ugyanez a helyzet, már hónapok óta tart és nem jövök rá hogy mi okozza.
2012. júl. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Most értem vissza az orvostól, azt mondta hogy csalánkiütés.Nem ehetek, csak kenyeret és vízet...Vettek vért is és adtam vizeletet.

Utolsó nem lehet hogy neked is csalánkiütésed van?

2012. júl. 17. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!