Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap meghúztam a hátam,...

Tegnap meghúztam a hátam, azóta is fáj. Pihentessem vagy mozogjak rá?

Figyelt kérdés
Tegnap hullahoppozás közben egy mozdulatnál belenyilallt és nagyon fájt. Alapból nem, csak bizonyos mozdulatnál éreztem, de ma rosszabb, mint volt. Az éjszakám szörnyű volt, nem bírtam megmozdulni, a kikelés pedig negyed órába telt. Azt mondják azért fáj most jobban, mert este alvás közben jobban beáll. Olvasgattam, és van ahol javasolják a tornát, máshol viszont a pihentetést. Feküdni igazából nem tudok, nem kényelmes, húzódik. Érdemes rátornázni, amennyire tudok, vagy maradjak nyugton inkább? Kinek mi szokott használni ilyen esetben?

2012. júl. 19. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szokott fájni a hátam, olyankor óvatosan átmozgatom a csontjaimat. Nem tudom, h ajànlott dolog e, de nekem bejött, utànna sokkal könnyebb. Az izom lázzal is így vagyok.
2012. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Maradj nyugton, kenjétek be fájdalomcsillapó vagy izomlazító krémmel, naponta többször. Ez pár napig fájhat, ha még 5 nap múlva is fáj, vagy rosszabbodik közben, akkor doki.

Jó a Voltaren krém, a Diclac - ezekben van fájdalomcsökk. és gyulladáscsökk., recept nélkül kapható.

Ha nagyon fáj, lehet bevenni fájdalomcsillapító gyógyszert is, pl. hogy tudjál aludni.

2012. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
pár nap múlva ki fog memni, én is meghúztam valahogy és a nyakam se tudtam elfordítani
2012. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
A múltkor én is hasonlóképp jártam, bár nekem egy szimpla dobozemelés hozta ki ezt. Egy masszőr ismerősöm azt tanácsolta, hogy valakinek a segítségével "vasaltassam magam". Először azt hittem viccel, de azóta másoktól is hallottam: egy törölközőt kell tenni a fájós részre, azon kell a vasalót használni, a meleg "kiugrasztja" a görcsöt.
2012. júl. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Már jobb, bár még mindig érzem. Tegnapra már sokkal jobb volt, de sikerült ismét megerőltetnem, így visszaestem sajnos. Úszni ússzak rá, vagy pihentessem inkább mindaddig, amíg érzek egy kis fájdalmat?
2012. júl. 22. 16:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert ugye tegnap, hogy hajat mostam (kád fölött hajolva) és bevásároltam (emelgettem), ismét nagyon fáj/fájt. Nem tudom, hogy az úszás az jót tenne neki vagy azzal is megerőltetném?
2012. júl. 22. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!