Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyékonyan beszélget, és rám...

Folyékonyan beszélget, és rám néz álmában. Mással is előfordul?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy esetleg mással is előfordul-e ilyesmi (vele, vagy a pájával)? A barátom majd\' minden éjszaka szép kerek mondatokban beszélni kezd álmában, és válaszol, ha kérdezek tőle. Sokszor nyitva van a szeme is, rám néz, hozzám beszél. Olyan is volt, hogy felébresztett, mert mondani akart valamit (aminek persze semmi értelme nem volt). Előfordult, hogy arra ébredtem, hogy épp féltékenységi jelenetet rendezett, volt, hogy belevájta a körmét a kezembe és közben az arcomba vigyorgott (jó ez ijesztő volt :D meg haragudtam is rá) stb stb. Mikor másnap reggel mesélem neki ezeket, akkor semmire nem emlékszik belőle.


Ezek ugye nem valami komolyann gondra mutatnak? Másnak is van ilyen alvászavara? Engem speciel nem zavar, csak aggódom, nehogy valami komolyabb dolog tünete legyen.


Aúgy ezeken felül vicces, jókat szórakozok, hogy mennyi marhaságot összebeszél :D Meg az is jópofa, mikor győzködnöm kell, hogy én márpedig nem táncoltam az xy-al, és majd megbeszéljük :))


2009. júl. 14. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
AZ egyik ismerősöm is ilyen. Szokták mesélni milyen h*lyeségeket mond ilyenkor:) Szerintem ez nem betegség, csak hát ő ilyen.
2009. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Néha az én barátom is szokott ilyet csinálni! Felébred (illetve nem, mert közben alszik) az éjszaka közepén, közben nyitva van a szeme, felkelt engem is, aztán elkezd nekem magyarázni vmi ismeretlen nyelven (De nem csak összevissza beszél, mert rendesen szavakat, mondatokat mond, hangsúlyoz is rendesen, mint beszéd közben, csak éppen vmi ismeretlen egzotikus nyelven teszi...), ja és közben tök ijesztően néz rám. Aztán amikor elmondta a mondókáját, mint aki jól végezte dolgát, visszafekszik, és alszik tovább. Később persze semmire sem emlékszik.:)

Először én is nagyon megijedtem, de most már csak jókat röhögök rajta, mondjuk mostanában egyre ritkábban fordul elő.

19/L

2009. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem akkor esett le az állam teljesen, amikor arra ébredtem, hogy folyamatosan szünet nélkül halandzsázik a párom, és mikor megkérdeztem hogy mit csinál, azt mondta, hogy visszafele mondja a szavakat, amik az eszébe jutnak O_O Na az nem volt semmi, esélytelen, hogy ébren akár huszad ilyen gyorsan meg tudta volna ezt tenni. Elképesztő az emberi agy :D
2009. júl. 14. 14:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Múltkor arra ébredtem, hogy az álmommal kapcsolatban mondtam egy mondatot, meg régebben is volt már hasonló.
2009. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én párom is szokott beszélgetni velem... persze ő is alszik. Meg kinyitja a szemét, csókolgat, ölelget, aztán becsukja a szemét és alszik tovább. A múltkor a mosógépet kereste és mondta, hogy rakjam össze a csöveket :-D Meg kinyitja a szemét és felkapcsolja a lámpát és jól belenéz a fénybe, aztán visszafekszik. És nem emlékszik semmire :-D
2009. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért ez durva, alvás közben is aktív. :)
2009. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát, én csak alvajárással vagy drogozással kapcsolatban hallottam ilyesmiről.
2009. júl. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Alvajárás még nem volt, csak olyan, hogy felült és hadonászott a kezével, mert egy mozdulatot mutogatott el nekem :D Természetesen nem drogozik
2009. júl. 14. 19:41
 9/11 anonim ***** válasza:
(drog alatt idegrendszerre ható gyógyszereket is értettem, pl. antidepresszánsok, nyugtatók)
2009. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Semmi ilyesmi nincs :)
2009. júl. 14. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!