Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne rágjam...

Mit csináljak, hogy ne rágjam a körmömet?! További infó lent!

Figyelt kérdés

Már nagyon rég óta rágom a körmömet. Nem rágom le tövig, de valahogy azt a kis fehér részt mindig sikerül lerágnom. Egyedül a hüvelykujjamat rágom le tövig. Már kipróbáltam a körömrágás elleni lakkokat, de nem használ. Így is rágom. Mivel 13éves lány vagyok és még általánosba járok, nem lehet műkörmöm. Kérlek segítsetek. Félek kitenni bárhová a kezemet, mert félek, hogy kicsúfolnak...Egyszer már meg is jegyezte az egyik osztálytársam, hogy "milyen rövid a körmöd!". :(

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2012. júl. 22. 18:59
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szerintem ez mint akaraterő kérdése, de ha ezt automatikusan ösztönből megcsinálod akkor szerintem ragasszad le, vagy tedd lehetetlenné hogy megrágd a körmöd. :)


13/F

2012. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Előző vagyok, szerintem most úgy se látja senki mivel nyár van! :)
2012. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Megint :D Szóval nyár alatt szerintem simán leszoksz. ;)
2012. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De egyszerűen nem megy. Most is rágom....Mikor olvasom a válaszokat. Nem tudom abbahagyni...:(
2012. júl. 22. 19:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Van olyan íz/szag amit nagyon utálsz? Én pl a köménymagot bármilyen formában, így ha ilyen gondom lenne, akkor raknék fel színes körömlakkot, szórnék bele egy kis köménymag morzsalékot, már a szaga is elvenné a kedvem. A lakkon meg nem látszana, vagy ha igen, hát istenem.. annyi féle van ma már, hogy mindegy:)


De igen, akaraterővel kell csinálni! Ha mondjuk rád ön, akkor csinálj valami mást, rajzolj, vagy kezdj bármi hülyeséget csinálni.

2012. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam le róla egy szünetben (tavasszal vagy nyáron, már nem tudom), hogy kilakkoztam. Észrevétlenül sikerült :) Ha bármit rákensz, ne arra gondolj, hogy le kell szoknod a rágásról, hanem arra, hogy ha a lakkot rágod, lenyelsz belőle és megárt. Hátha ez használ :) Ha észreveszed, hogy rágod a körmöd, gyorsan foglald le a kezed bármivel és próbáld meg elterelni a gondolataidat róla.
2012. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

igaz fiú vagyok,de nem értem ez miért probléma?:D

már vagy 10 éve(18 vagyok) nem nyírtam ollóval a kezemről a körmeimet mert ha kicsit is nagyobbak mint kellene lerágom.sokkal praktikusabb és gyorsabb is:D

2012. júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kétóránként kend be híg humán ürülékkel és hagyd rajta megszáradni.
2012. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ki próbálom őket. Kivéve az utolsót. Bocsi. Köszönöm még 1x! :)
2012. júl. 22. 19:38
 10/12 anonim válasza:
Én még anno az ujjszopásról szoktam le úgy, hogy ráültem a kezemte éjjel alvashoz meg magam alá tettem. Egész gyorsan sikerült így! Sok sikert:)
2012. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!