Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 6 Éves mozgássérült a pici...

Evelina kérdése:

6 Éves mozgássérült a pici lányom ha születne egy kis tesója az ő őssejtjével meg. -e gyógyulhatna?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 07:47
 1/7 nittababy válasza:
100%
Én a te helyedbe ezt egy orvostól kérdezném meg!!
2012. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

lehet rá mód

Van egy film amiben egy leukémiás lánynak azért lesz testvére h ő segítsen rajta a címe Nővérem húga

2012. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak orvos tud választ adni. De a helyedben azért kétszer is meggondolnám

1. Ha a kislányod betegségét genetikai rendellenesség okozza, akkor lehet, hogy a következő gyerek is örökölné a problémát-ezt orvossal tisztázni kell.

2. Csak azért ne vállalj még egy gyereket, hogy az első donorja legyen. Lelkileg ez elég megterhelő lehet a második gyerek számára.

3. Egy mozgássérült gyerek mellett nagyon nehéz elég időt fordítani az egészségesre. Csak akkor vállaljátok, ha elég időt és figyelmet tudtok rá IS fordítani!

2012. júl. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
őssejt beültetésre gondolsz?én úgy hallottam nem váltja be a hozzáfűzött nagy reményeket.Van egy ismerősöm náluk semmit nem használt csak vitte a pénzt, ketté választotta a családot(anyuka külföldön a kezelés miatt a beteg gyerekkel a kicsi otthon apukával)csak ezért ne vállalj még egyet gyereket.
2012. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hmm.. megoszlanak a vélemények és tudom hogy nagy döntés...napok óta rágódom rajta és szerintem várok még hátha a Jó Isten segit !
2012. júl. 26. 08:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagy erőt fektettem a műanyagkupakgyűjtésre hogy minél több kezelést tudjak biztositani a drágámnak..már kúszik és remélem 1-2 éven belül az őssejt nélkül is utoléri magát !!:)
2012. júl. 26. 09:03
 7/7 anonim válasza:

Attól is függ, hogy milyen típusú a mozgássérülése.

Ha például CP-s, központi idegrendszeri sérült, akkor szerintem nem az őssejt lenne a legjobb megoldás, hanem minél hamarabb elkezdeni a mozgásfejlesztést. 6 évesen, ha csak most kezdett el kúszni (és tényleg nem szeretnélek lelombozni és nem is gonoszkodásnak szánom), akkor elég kicsit az esélye, hogy beéri a kortársait.

Voltatok már orvosnál? Elvileg, ha mozgássérült, akkor kellett, hogy legyetek, milyen oviba jártok? Esetleg gyógytornász, Dévény-terapeuta vagy konduktor is sokat segíthet a dolgon, de ez attól is függ, hogy mi a baja a picinek.

2014. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!