Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájnak a lábszáraim, de...

Fájnak a lábszáraim, de iszonyúan. Lehet hogy TROMBÓZISOM van? :S

Figyelt kérdés
Tegnap este óta iszonyatosan fáj mindkét lábszáram főleg a combnál. És most kicsit megijedtem mert 2nappal ezelőtt 10órát vonatoztam és azt olvastam, hogy hosszú utazést követően 2héten belül kialakulhat trombózis. 21 éves vagyok de nagyon sokszor műtötték a lábam ezért a keringésemmel is gondjaim vannak. Valakinek volt már trombózisa? Mit tegyek? Félek hogy ha elmondom valakinek csak legyintenek rá mert sajnos pánik beteg is vagyok.. De ez most tényleg nagyon fáj és picit mintha megduzzadt volna a térdem.

2012. júl. 28. 04:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Oké, nyugalom, mondom mit tegyél:

-Először is rakj kötést a pontra ahol fáj a lábad, például sebkötözővel, de ha van otthon, kineziológiai szalag is megteszi, mert serkenti a véráramlatot.

-Kétféle trombózisod lehet, ha vénás, és artériás (gondolom nehéz volt kitalálni). Ha a combod hátsó része fáj, akkor valószínűleg vénás, ami rosszabb, mert a vénák sokkal szűkebbek mint az artériák, és hamarabb bekövetkezhet a szövetelhalás a láb alsó részeiben vérellátási hiány miatt. De nem kell pánikba esni, nyugodj meg.

-Elmész orvoshoz, amilyen gyorsan csak tudsz. Sürgősségire bemész, mondod hogy trombózisgyanúd van, és mivel 2 napja fáj, esélyes egy érfali-megrepedés is (aneurizma).


A lényeg: dokihoz, minél gyorsabban, ők csak jobban tudják, mint bármely GYIK-es válaszoló. Édesapám 2 hét után ment el orvoshoz a trombózissal a lábában, és még él, a lába is megvan, szóval ne tarts attól, hogy amputálni kell stb...1%-nál is kisebb az esély arra, hogy 2 nap alatt ekkora méretű vérrög lett oda. Inkább attól kell tartani, hogy perforál a vérrög és elzár egy fontosabb eret, ezért kell sietni.


Kitartás, és legfőbb dolog: higgadtság.

2012. júl. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat és hogy ilyen részletesen kifejtetted! Mára már enyhültek a panaszok, szóval valószínűleg csak megerőltettem a lábam és nagyobb volt az ijedtségem! Bár a családunkban elég nagy a hajlam, ezért a mozgásra tornára biztos hogy jobban odafoogk ezután figyelni :)
2012. júl. 28. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!