Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az az ingermegvonás?...

Mi az az ingermegvonás? Tényleg hallucinációt okoz?

Figyelt kérdés
1:Wikipédia nem müködik jelenleg 2:A google-ben sem találtam semmit róla. Még miellött azt állitja valaki hogy nem néztem utána. Szóval arrol lenne szó ,hogy mi az az ingermegvonás? Okozhat hallucinációt? Hogyan müködik ez? Hozzáteszem, hogy amikor csont sötétben becsukom a szemem akkor láttok dolgokat és végülis valamenyire valosághüek. Valamikor csak szinte vonalak vagy pontok, de valamikor egy egész képet láttok pl:erdöt. Értelmes válaszokat szeretnék(Ne legyen beszologatás,szemétkedés,viccelödés) Mellesleg konkrétan az ingermegvonásal kapcsolatos kérdést itt a gyakori kérdések.hu-n sem találtam. A válaszokat elöre is köszönöm. F/16

2012. aug. 6. 17:16
 1/3 A kérdező kommentje:
A helyesírásomért elnézést kérek.
2012. aug. 6. 17:21
 2/3 anonim ***** válasza:

A hallucinációk olyan valósághűek lehetnek, hogy a végén még elhiszed, hogy így van, különösen, ha több érzék támogatja.

Az ingermegvonás, mint a sötét a szemnek, de több érzékre. Langyos vízű kádban kell lebegni (sós víz), a külső zajforrásokat kizárni, és a szemet bekötözni.

2012. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ingerdeprivációs kísérleteknek nevezik, vagy szenzoros deprivációnak. Így keresd. Okozhat hallucinációt (már aki elég sokáig bírja, mert általában jóval előbb kiszállnak a kísérleti alanyok. Az általad látott dolgok valószínűleg nem hallucinációk. Klinikai szakpszichológus vagyok, de az alapképzésben is tanítják az ingerdeprivációt.
2012. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!