Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csuklórándulás, mit tegyek?

Csuklórándulás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hete megrándult a csuklóm, és sajnos nem nagyon akar elmúlni. Alaphelyzetben semmi gond nincs vele, használni is tudom rendesen, tehát a mindennapokban nem okoz komolyabb gondot, viszont rátámaszkodni nem tudok.


Szeretnék végigfuttatni egy bizonyos edzéstervet, de a fekvőtámaszt így nem tudom rendesen végrehajtani, csak ha az öklömre támaszkodok.


Orvoshoz csak legvégsőbb esetben akarok menni, ha nem találok valami értelmes megoldást erre a problémára. Egyáltalán van esély arra, hogy műtétre van szükség?



#csukló #rándulás #csuklóficam
2012. aug. 7. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pihentetni kellene a kezedet és nem erőltetni. Nyugalomba kell helyezni,adott esetbe felkötözni és ami fontos, hűteni kell a fájó végtagot ránduláskor. Csak akkor szoktak műteni és gipszelni, ha a rándulás szalagszakadással társult. :) Az pedig fájdalmas, nagyon duzzadt,nyomásra baromi érzékeny azaz eléggé fájna mozgatni a kezed és ha Te fekvőtámaszokat akarsz csinálni akkor nem hiszem,hogy szalagszakadásról lenne szó,mert eszedbe se jutna csinálni bármit is a kezeddel. :D Tehát nem hiszem,hogy műtétre lenne szükség,de nem vagyok orvos szóval lehet ott kellene kezdened a dolgot és nem GYIK. Többet nem tudok segíteni.

Jobbulást! :)

2012. aug. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A rándulás nem gyógyul 2hét alatt.

Ne aggódj,de azt ajánlom,hogy egy hétig ne terheld a csuklód,és ne is támaszkodj rá,már eddig kellett volma,de nem ártana,ha befásliznád illetve ajánlom neked a flector tapaszt vagy gélt, ami pont rámdulásra(ficamra,húzódásra) ajánlott. Fájdalom csillapító hatású.

2012. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, meg azt is, hogy megnyugtattatok :) Ment a zöld kéz.
2012. aug. 7. 23:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És igen... kifelejtettem a krémet. :)

Ha ajánlanom kéne fájdalomcsillapító hatású krémet akkor először a fastum gél jut eszembe, majd a flector abból is inkább a tapasz, mint a gél és végül a voltaren.

Ha van valami számodra jó bevált kence fice ilyen fájdalmakra akkor jobb ha azt használnod. Ember függő kinek melyik a jobb. Mikor ismerősnek megrándult a csuklója az orvos a flector tapaszt ajánlotta. Lehet kapni ilyen hálót kézre és akkor nem jön le a tapasz 10 perc után, ha nem akarod kötözgetni(bár jobb lenne a fáslizás,ha tényleg ilyen komoly a helyzet).

Nem tudom mit takar az a pár hete megrándult a csuklód dolog,de ha nem múlik 1-2 héten belül ezektől a jól bevált "praktikáktól" sem, akkor tényleg irány az orvos.

Az edzéstervet pedig,ha lehet halaszd el belőle a fekvőtámasz részt,mert az orvos sem fog jobb tanácsot adni a pihentetésen kívül,ha nincs valami komolyabb bajod.


További szép estét!

1. válaszoló voltam :)

2012. aug. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia!

Ha megkérlek, leírnád, hogy hogyan-mennyi idő alatt javult meg a csuklód? Sajnos ugyanezzel a problémával küzdök már jó 1 hónapja, és egyelőre semmi javulást nem érzek... Köszi előre is!

2015. márc. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Sziasztok.

Kb. 4 hónapja elestem síelés közben, és ráestem a bal csuklómra. Akkor nagyon fájt, nem tudtam használni, de most már elmúlt. Viszont még mindig nem tudok rátámaszkodni, és ha hátrahatom/feszítem nagyon fáj. Eddig még bírtam, de most már hátráltat. Én sem tudok fekvőtámaszozni, semmilyen módon nem tudok ráterhelni.

Mi lehet a gond? Tudtok segíteni?

2015. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem is hasonolo a problemam. Hogy sikerult megoldani?
2016. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha még mindig nem tudsz rátámaszkodni, akkor mindenképp orvos.

A csuklóban vannak olyan csontok (sajkacsont), ami nagyon rosszul gyógyul, mert rossz a vérellátása. Ha elrepedt, tört, akkor lehet hogy csak terhelésnél fáj... de ennyi idő után már lehet hogy nem is jön helyre. :( Magától semmiképp. (legalábbis nekem ezt mondta a doki mikor egyszer eltört, majd aznap röntgen, 4hét gipsz, majd kímélés, és végülis helyrejött).

Én megnézetném.

2016. szept. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kb. 3 hónapba telt, mire teljesen rendbe jött. Tökéletesen funckionál azóta is, köszönöm. Igazából sokszor fásliztam be nap közben, és állandóan kenegettem lóbalzsammal.
2016. dec. 5. 19:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!