Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen okok állhatnak a...

Milyen okok állhatnak a szemkontaktus kerülésének hátterében?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 21:57
 1/9 Antimod ***** válasza:
Önbizalomhiány, hazugság, megszokás, érdektelenség, bizonyos kultúrákban pedig bunkóságnak számít.
2012. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szégyellős, hazudik éppen, vagy sunyi.
2012. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát a lista elég hosszú. Ahhoz tudni kéne milyen helyzetben hogyan kerüli a szemkontaktust.... illetve idegenekről vagy ismerősökről van-e szó.
2012. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Autizmus, vagy asperger szindróma.

[link]

Itt az is szerepel a tünetek közt hogy az illető kerüli a szemkontaktust. Én is kerülöm általában, nekem megfájdul a fejem ha sokáig a szemembe bámulnak.

2012. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak zavarban érzem magam tőle.

Csak a nagyon közeli emberek szemébe nézek bele.

2012. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező te kerülöd a szemkontaktust vagy egy ismerősöd?
2012. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
lányomnál vettem észre legújabban,hogy az én,illetve hozzá közelálló személyekkel a szemkontaktust automatikusan felveszi,viszont mikor másokkal folytat kommunikációt rendszerint más irányba néz, illetve a vállát is gyakran furcsa mód mozgatja. serdülő korban van,eléggé félénk és az efféle dolgokat igen nehezen tudnám vele megbeszélni. valószínűleg régebb óta fennállhat ez nála,csak én mostanában vettem észre.
2012. aug. 10. 22:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben valószínűleg a szégyenlősség miatt csinálja, majd kinövi.
2012. aug. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdés tekintetében az Utolsóval értek egyet!

Lenne Nekem is ebben a témában egy kérdésem,remélem nem vagyok túl pofátlan,de hiába kerestem hasonlót a gyakon és itt ez a friss kérdés több válasszal.Értelmes felnőtt emberek jószándékú válaszát várom.:) Komoly párkapcsolatban, házasságban gondolom Másoknál is előfordult már,hogy elhétköznapiasodtak a dolgok és például kimarad már,ami például egy kapcsolat elején kulcsfontosságú,a szemkontaktus fenntartása,konkrétan a "szemezés".Tehát nem arról beszélek,amikor kommunikálunk.

Mostanság épp a kapcsolatunk fellendítésén vagyok és így nagyon jó irányba mozdultak el a dolgok.:)

Valamelyik nap,"csak úgy" belenéztem a szemébe,minden szó nélkül néztük egymást pár másodpercig,ez olyan ritka pillanatok egyike volt és iszonyú jó érzés volt,de végül Ő kapta el a tekintetét egy nagy igazi mosollyal az arcán,még picit nevetett is olyan boldog volt.De elkapta a tekintetét,mit jelenthet ez,ebben a konkrét esetben? Csak zavarba jött a Drágám? Jó pár éve élünk pedig már együtt,de a szerelem még mindig megvan,meg is lesz.:)

Azóta nem volt alkalmam szemezni Vele.:) Várom a véleményeket,köszönöm! Ha itt nem kapok,majd kiírom egy új kérdésben,szóval nem gond.:) Köszi!:)

2012. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!