Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 160 gr szénhidrát fogyasz...

Napi 160 gr szénhidrát fogyasztása engedélyezett Diabetes II-ben. Napi konkrét felbontásban milyen étrend fogyasztható?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
30 15 40 15 60 kb igy néz ki.
2012. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 180as diétával kezdtem és az így nézett ki:

Reggeli 30g

tízórai 20g

ebéd 55g

uzsonna 20g

Vacsora 40g

utóvacsora 15g


Azt a 20 grammot meg lecsípheted. Vagy, ha nem kell utóvacsora, akkor mondjuk az ebédből elveszel még 5grammot és kész a 160g.

De nekem ez csak kezdetben volt. Én I.-es típusú vagyok, 220-as diétával. Amit egyébként nem neveznék diétának, mert kb. ugyanúgy eszek, mint előtte (mármint így adagra), csak most odafigyelek az összeállításra és a kalóriára, stb-re is.

Fehér dolgokat (kenyér, liszt, rizs, stb..)(persze nem tiltott), cukor tartalmú ételeket/italokat érdemes hanyagolni.

Esetleg, ha konkrétan kíváncsi lennél még valamire, akkor nyugodtan írj egy privátot. Diabetes témakörben bármiben tudok neked választ adni.

Kitartás egyébként! Nincs más dolgod, mint egy kicsit jobban odafigyelni saját magadra. ;)

2012. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!