Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Másodfokú égési sérülésnél...

Másodfokú égési sérülésnél mit kell tenni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Ha az égési sérülés elsőfokú, a folyóvizes hűtés után a bőrt hidratáló krémmel védhetjük a berepedezéstől, a hámlástól és a további kiszáradástól. Ha a seb hólyagos, vagyis másodfokú, akkor indokolt lehet a hólyag megnyitása, és a váladék lebocsátása, de ezt csak steril körülmények között, szakember végezze. Steril gézlap felhelyezése és napi kétszeri cseréje vagy még inkább a korszerű, fájdalmatlan és ritkább kötéscserét biztosító hidrokolloid- vagy filmkötszer gyorsítja a gyógyulás folyamatát. A fájdalmat vény nélkül kapható fájdalomcsillapítókkal enyhíthetjük.
2012. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem egy olyan honlapról kimásolt válasz érdekel, amit már olvastam, de azért kösz. Saját tapasztaaltra lennék kíváncsi
2012. aug. 12. 19:30
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom hogy keletkezett a másodfokú égés,de én egyszer úgy jártam,hogy elaludtam a napon és nagyon durván leégtem. Biztos másodfokú égési sérülés lehetett,mert olyan hólyagok voltak rajtam és iszonyatosan fájt és égetett hogy ihaj. Nem kívánom senkinek.

Én a következőket csináltam.

Hűtöttem folyó vízzel az égést. Vizes törölközőt tettem a hátamra. Édesanyám bekente tejföllel és tök jó hideg volt. Körömvirág krém is nagyon hasznos. Patikában napozás utáni leégésre a panthenol spray-t ajánlották és eszméletlenül jól használt.

Hajvasalóval is égettem már meg nagyon csúnyán az ujjamat akkor pedig bepanthen plusz kenőcsöt kentem rá és attól is pár nap alatt jobb lett.

2012. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van egy szuper kenőcsünk amit 1980 óta használunk és eddig bevált..csak a krem kulfoldi es mar nem gyartjak. Szerintetek mennyi ido mulva mulnak el a holyagok? (megmarkoltam a forró palacsintasütőt)
2012. aug. 13. 07:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a hajvasalós nagyon csúnya volt. Kentem és 2 héten belül nagyon szépen begyógyult. Kipukkadt a hólyag is magától.
2012. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!