Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vakbél napokig tarthat enyhülh...

Vakbél napokig tarthat enyhülhet a tünet?

Figyelt kérdés
szombat reggel egész hasam fájt késöbb köldök tájék utána jobb oldal lent jegeltem estére jobb volt,tegnap már alig fájt de közép has és ma is ott.A vakbél nem lehet az nem enyhül hosszabb ideig ugye.24L
2012. aug. 13. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
de elhúzódhat bizony. helyedben nem hagynék rá esélyt, hogy perforálódjon, ha esetleg az. ne játsz magaddal, azonnal doki!!!
2012. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de inkább köldök és közép has tájékon maradt a fájdalom és nem állandó néha begörcsöl ha eszem már ha birok enni mert nincs étvágyam,és ha fekve felhúzom a lábaim görcsöl de nem mindig és nem annyira,és szombaton fájt csak nagyon,,de akkor hasonlított egy vajúdáshoz,ma pedig hétfő van nem kellett volna rosszabbodnia ha vakbél?
2012. aug. 13. 11:04
 3/5 anonim válasza:
Állj félábra vagyis a jobb lábbadra és úgy probálj meg ugrálni, ha nem tudsz rögtön kórház....
2012. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Láz? Hányinger, hányás? Ha ezek is megvoltak, akkor valószínűleg vakbél. Kicsit javulhat a vakbél a jegeléstől, de nem múlik el tőle! Orvos minél előbb és ultrahang vizsgálat! A háziorvoshoz sem ártana elmenni, mert megtapogatja a hasad és érzi, ha valami nem oké (be van dagadva és nyomásra érzékeny, fáj).

Mindenképpen ajánlott elmenni orvoshoz, csak úgy nem fáj vagy görcsöl az ember hasa. Ha evés után nem sokkal jelentkeznek a tünetek, akkor egyéb bélproblémák is lehetnek. Én tavaly vakbélgyulladás gyanúval kerültem kórházba, és kiderült, hogy Chron-beteg vagyok (krónikus bélgyulladás), pedig korántsem voltak ekkora fájdalmaim, mint neked.

Jobb tisztázni a fájdalom eredetét, hogy megnyugodj vagy hogy időben lehessen kezelni!

2012. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez valószínüleg vakbél. Amikor azt írtad: nem tudod fekve felemelni a lábad: ez tipikis tünet. Gyorsan kórház, doki. Ha mégsem vakbél, legalább megnyugtat, de ne játtsz az életeddel!
2012. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!