Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meg lehet szabadulni a hányást...

Meg lehet szabadulni a hányástól való félelemtől? Tudom h hülyeség de azt hiszem nem vagyok egyedül ezzel a problémával

Figyelt kérdés
már korábban is éreztem ilyet kb egy éve de aztán elmúlt több hónapra... én félek a hányástól, nem tudom mi az oka valószínüleg az, hogy utálom magát az érzést. És az az érdekes, hogy ha idegen helyen vagyok, pl. nyaralok vagy síelek vagy barátnőnél alszom vagy nálam alszik barátnő, akkor ez nem jelentkezik...és még otthon is csak este.a tünet hányinger szokott lenni meg remegés de ha nem erre figyelek sokszor elmúlik
2012. aug. 14. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Te rendszeresen hánytatod magad???!!!

Amúgy a visszafelé történő perisztaltika nem igen kellemes. A fogak zománcáról ne is beszélve...a gyomorban lévő sav, ami feljön ugyanis tönkreteszi a fogadat...

2012. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Te rendszeresen hánytatod magad???!!!"


Igen, valószínűleg hánytatja úgy magát, hogy fél tőle...


Amúgy a kérdésre válaszolva, én már több mint 6 éve küzdök ezzel. Hol jobb, hol nem, de nálam meg pont fordítva van. Nem merek elutazni, mert félek, hogy ott fogok hányni.

Remélem egyszer el fog múlni mindkettőnknek, meg azoknak is, akik még ilyen problémával küzdenek, mert csak az tudja, hogy milyen rossz, aki benne van...

2012. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem gondoltam volna régebben, hogy ez ilyen gyakori... én 14 éve nem hánytam, azóta is rettegek a gondolattól és mindent megteszek, hogy elkerüljem a lehetőségét (nem eszem túl magam, alkoholt is csak keveset és egyfélét szoktam inni, stb.)... szerintem elmúlna, ha úgy alakulna a helyzet, hogy hánynánk... rájönnénk, hogy nem is olyan szörnyű :D

20l

2012. szept. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Emetofóbia a neve ennek a betegségnek,merthogy ez sajnos betegség.Olyan fóbia,mint pl ha valaki a póktól fél,vagy a bezártságtól.És sajnos nem gyógyítható,bár szinten tartható.Én is ezzel küzdök kisgyerekkorom óta.Kb 4éve gyomorrontásom volt és hánytam 2szer.Annyira megviselt a dolog,hogy depressziós lettem,tönkrement az akkori párkapcsolatom és hónapok kellettek,mire összeszedtem magam és nagyon le is fogytam. Azóta is félek és kerülöm azokat a helyzeteket,ami hányást okozhat,de nekem sajnos gyógyszer segít csak,antidepresszáns. Szóval szomorú ez sajna :S.
2012. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!