Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha orvoshoz megyek ezzel a...

Ha orvoshoz megyek ezzel a problémával egyedül, akkor szólni fognak a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt súlyproblémáim voltak(167 cm voltam és 70 kg :S),ami engem nagyon zavart.Próbáltam futni,diétázni,de mind a kettővel csak pár kilót fogytam.Ezután elkezdtem hányatni magam(általában akkor,ha vmi problémám volt,akkor tele ettem magam és utána...de néha csak simán kaja után).Most 59 kg vagyok és le akarok ezzel állni,de nem megy.A szüleim nem tudják,de félek,ha orvoshoz megyek,akkor szólni fog nekik,mert az orvosom a család barátja.Vagy ezt orvos nélkül meg lehet oldani?
2011. jan. 1. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

A bulímia súlyos probléma mind egészségügyileg, mind pszichésen.

Bele is halhatsz, nem vicc.

Milyen dokival beszéltél?

A körzetissel, vagy belgyógyásszal?

2011. jan. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom,hogy mi a szakterülete,csak mindig hozzá megyünk,ha valami bajom van.Magánrendelőbe járunk amúgy.

De én tényleg le akarok állni,de nem megy.Még nem mondtam neki semmit,de már meg akartam kérdezni,csak sosem mertem,meg azt hittem,hogy majd sikerül egyedül is.

ja,14 és fél L

2011. jan. 1. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Menj el egy sztk alapon rendelő belgyógyászhoz.

Az majd elküld egy pszochológushoz valószínűleg, de hogy hogyan tartod titokban a szüleid előtt, az már necces.

Lehet, hogy jobb lenne, ha beszélnél velük.

Egyébként elvileg nem beszélheti ki a magánorvosotok szerintem még a szüleid előtt sem, hogy mi a betegséged, de mivel túl fiatal vagy, így nem tudom.

2011. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, pszichológust akartam írni.
2011. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy dietetikushoz kell majd elmenned, aki felír egy kúraszerű étrendet, amihez tartnod kell magadat, hogy elmúljon a farakasétvágyad - gondolom ez is van.

Így csak olyan tápanyagot fogsz bevinni a szervezetedbe, ami kell, semmi feleslegeset, amit aztán majd ki kell hánynod.

Sok sikert és mielőbbi gyógyulást.

2011. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem a családi orvoshoz menj, és szólj, hogy te szeretnéd elmondani anyukádnak, ő semmiképpen se mondja el.

Amúgy titoktartás kötelezi az orvost...

2011. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 spyke93 ***** válasza:
Igaz orvosi titoktartás
2011. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én csak azért gondoltam,hogy majd szólnak anyuéknak,mert egyik barátnőm plasztikáztatni szeretett volna és még nem volt 18 és azt mondták,hogy csak szülői beleegyezéssel csinálják meg...de akkor gondolom itt nem kell olyan.
2011. jan. 3. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!