Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 évesen íratnak ki nekem...

16 évesen íratnak ki nekem nyugtatót?

Figyelt kérdés
Az orvosom. Mit tanácsos mondani? Mennyibe kerül?

2012. aug. 15. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem alapos vizsgálat után, attól függően, hogy valóban szükség van e rá, vagy más módon is kezelhető vagy-e.

Nem jó nyugtatókhoz hozzá szokni, mert nehéz leszokni róluk.

Persze a valériána egy igen enyhe nyugtató:)

Nem tudom, ahhoz tudni kell mi a baj.

2012. aug. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem fognak szerintem nyugtatót írni. Első körben Te is kipróbálhatod a növényi alapúakat,Valeriana, Hova, Sedacur forte,ilyesmik. Mire mit tanácsos mondani? Ha orvoshoz mész,csak az igazat.
2012. aug. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem megy az alvás hónapok óta. Jó ha 2x kialudtam magam. Hulla vagyok mindig, rossz kedvű és emiatt mindennap kávézom. :/
2012. aug. 15. 09:06
 4/7 anonim ***** válasza:
az okot kellene inkább kivizsgálni, ez olyan, mint amikor valakinek rendszeresen erős fejfájása van, hiába vesz be gyógyszert, attól még a "gond" ott van, max. nem érzi
2012. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha valóban szükséged van rá, akkor természetesen fel fogják írni, de tényleg az lenne a fontos, hogy kiderüljön, mi az oka annak, hogy nem tudsz aludni. Mivel nem is merlek, nem tudom, mi állhat a háttérben, de egy egészen egyszerű oka is lehet a dolognak, például az, hogy nyári szünet van, és nem fáradsz el eléggé.

De pl. nekem volt, hogy az segített, hogy máshova tettem az ágyat, valamiért ott jobban tudtam aludni.

Aztán vannak még mindenféle dolgok, amivel az alvást tudod segíteni. Sokan mondják, hogy egy bögre meleg mézes tejtől máris jobban alszanak (a méz amúgy is nyugtató hatású).

"Gyógyszerek" közül nekem a Cirkulin valeriána drazsé vált be, amikor volt egy nagyon húzós hónapom, több dolog összejött, amiért nagyon stresszes voltam, tisztában voltam a probléma okával, de tudtam, hogy ezen csak az idő segít, majd elmúlik, de addig is muszáj aludni valahogy, akkor ezt szedtem lefekvés előtt. Engem kellemesen ellazított, nem lettem tőle kába, csak egyszerűen sikerült elérni azt az állapotot, hogy ne pörögjön az agyam megállás nélkül olyan dolgokon, amiken nem tudok változtatni. Ez amúgy teljesen gyógynövényekből készül, nem kell hozzá recept, gyógynövény boltban, drogériában is megvehető.

2012. aug. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az okokat kell feltárni. Szerintem menj el pszichológushoz vagy pszichiáterhez (utóbbi írhat gyógyszert is) segít megtalálni az okát. Szerintem ne a bogyókkal kezdd, hanem próbáld megoldani a problémádat.
2012. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ha elfáradok is ugyanúgy keveset alszom.
2012. aug. 15. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!