Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gerincferdülésen lehet...

A gerincferdülésen lehet segíteni huszonévesen is?

Figyelt kérdés

A huszas éveim elején járok és sajnos az egyik vállam kicsit lejjebb van mint a másik :S Gerincferdülésem van sajnos.

Gerinctornával és heti két úszással elérhetem hogy időskoromban ne legyen súlyos hátfájásom? Előre félek a megöregedéstől....


2012. aug. 16. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze.

Csak gyakran kell nyújtani(főleg sport/edzés után) és mozgatni a gerincet.

Néhány hónap alatt helyre jön.

2012. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 20éves vagyok és nekem is elég durva a gerincferdülésem,nekem is az egyik vállam lejjebb van mint a másik,és nekem mindennap fáj a hátam,mivel mindig dolgozok,van,hogy a derekam is annyira begörcsöl,hogy menni se bírok.Nekem nincs időm eljárni úszni,pedig ingyen mehetnék.Én most csontkovácsra gyűjtök,mert azt többen ajánlották,és hátha segít,oda is többször elkell menni,de hátha jobb lesz.

De ha tornázol,akkor mindennap tornázz,és próbálj minnél többet úszni,elvileg ilyenkor már nehezebb kiegyenesíteni a gerinced,mert így fejlődött ki,de még nincs elveszve semmi,de viszont hosszú folyamat lesz,mert 1év alatt nem lesz egyenesebb sokkal,de hallottam,aki 20fölött kezdett el úszni meg tornázott és végül csak minimális lett a ferdülése,szóval még énis bízok benne

2012. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólónak ne higgy, ha tényleg gerincferdülésed van (az egyik váll fejjebb van az valószínű scoliosis). Nekem 30 fokos fent, deréknál 40 fokos a ferdülés,nekem is az egyik vállam sokkal fejjebb van, a talpam is befelé áll a ferdülés miatt. Sajnos 20-on évesen már csak az izmokat lehet erősíteni, úszás a legjobb és leghatásosabb. De ha lány vagy, sok cipekedéstől és pl. terhességtől romolhat is..

Figyelj olyanra, hogy ha kapaszkodsz buszon, metrón stb. akkor azzal a kézzel kapaszkodj aminek a válla lejjebb van (az orvosom mondta nekem)

Ezen kívül a gyógytorna segít még- Amit szigorúan kerülj azok az egy oldalas sportágak, tenisz, kézilabda, vizilabda stb. Nekem a futás, lovaglás is rosszat tett.

Ha van fűződ és fáj a hátad, éjjelre felveheted, én sem szégyellem már hordani huszonévesen, fő az egészség...

2012. szept. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja, az elsőnek azért ne higgy mert ha sokat sportolsz akkor sem fog megjavulni a hátad pár hónap alatt (itt most scoliosisról beszélek, ha csak simán fáj akkor lehet rajta segíteni de elmondásod alapján ez scoliosis), maximum a fájdalom enyhül vagy nem jelentkezik sokáig.
2012. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!