Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet vele? Beteg?

Mi lehet vele? Beteg?

Figyelt kérdés

apám 57éves. És már évek óta minden nap hány. Bocs tudom gusztustalan, de muszáj megkérdeznem vajon mi lehet vele.

volt már kivizsgáláson korábban, negatív lett mindene.

De mostanság már sokkal sürübben napi 6-7alkalommal simán előfordul, lehet hallani... nem öklendezik, szerintem neki ez már "természetes".

Nem beszél róla, tagadja... számunkra is gusztustalan, de anyuval aggódunk érte, ez nem normális... beteg?

Általában evés után szokott, de szerintem nem bulimás, nem hánytatja magát. De mi lehet ez?


2012. aug. 16. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen,biztos,h beteg! De nem értem,h lehetett minden eredménye negatív?! Láttátok a papírokat? Ha nem,kérjétek el tőle! Nekem is ez volt,elküldtek gyomortürözésre,refluxom és gyomorgyulladásom van.Én is napi 5-6 hányásnál tartottam már.Szóval ezt nem szabad annyiban hagyni,mindenképp orvoshoz kell küldeni újra!
2012. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Antimod ***** válasza:

Biztos, hogy nem normális állapot. A szervezete meg akar szabadulni a kajától, annak megemésztése helyett.

Ha mindennap hány, akkor hogyhogy nem száradt még ki? Régen infúzión kellene lennie!


Milyen vizsgálatokat végeztek rajta?

2012. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

volt vérvételen, tükrözésen stb.

anyám vele ment, látta a papirjait.

nagyon sok folyadékot iszik, azért nem szárad ki,megiszik naponta 3-4liter vizet simán, de lehet kényszerből...

most olvastam a neten utána, lehet h gyomorfekélyes vagy Isten ments...gyomor rákos?

2012. aug. 16. 13:06
 4/9 Antimod ***** válasza:

Ha gyomortükrözésen volt, utóbbi kizárható.

Egy teljes MRI-re rá kellene bírni, ha nincs szervi ok, akkor már csak lelki eredetű lehet, de az elég vad ötlet erre.

2012. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

sehova se lehet elvonszolni, ha szólunk neki tagad mindent, és ordit h ne avatkozzunk a dolgaiba.

mostanában búskomor, ingerlékeny, magába fordul stb.

Anyám azt mondja tuti tudja magáról hogy beteg és titkolja

2012. aug. 16. 13:10
 6/9 A kérdező kommentje:

eszik, iszik rá vizet és megy... :/

vagy csak víz ivás után...

évek óta ez megy, de mondom az utóbbi időben ez már brutálisan sokszor fordul elő egy nap.

2012. aug. 16. 13:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha biztos, hogy nem hánytatja magát, ráadásul búskomor, ingerlékeny, akkor lehet súlyosabb baja van és vagy fél elmenni orvoshoz, vagy tudja, hogy mi a baja.

Beszélj vele, mondd el neki, hogy szereted és aggódsz érte, hátha el tudod kapni egy jobb pillanatában.

2012. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet savas reflux is, akár egy allergiás reakció is a csapvízre vagy ásványvízre, lehet örökletes is, a biztos az ha egy teljes MRI-t és akár egy CT-t is kértek, de én az orvos helyében a gyomor-biopsziát is megpróbálnám, hátha nem áttétes vagy lappangó rák.
2012. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

most hallottam h anyám mondta neki, hogy menjen orvoshoz, senki se hülye mindneki tudja mivan vele.

erre orditott hogy "én mégegy gyomortükrözésre nem megyek, nem vagyok beteg, nincs bajom" aztán felállt és elment... bolond

2012. aug. 16. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!