Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen dolog is lehet...

Tényleg ilyen dolog is lehet akadálya a véradásnak?

Figyelt kérdés
Ma elment em vért adni, kb három km-t sétáltam odáig, de nem adhattam 28 évesen, mert 121 per valmennyi volt a vérnyomásom, illetve mondta a főorvosnő, hogy a herpesz miatt a számon. Mondom az csak ki van csattanva, ( magoltam azelőtt nap és kikezdte a számat) igaz, picit sebes volt. de hogy már a vérnyomásom is sok volt elvileg, meg a szívdobogás is valami 109 és száz alatt kell lennire. mondtam, hogy ittam kávét is lehet azért. Most 30 nap múlva mehetek ha akarok. Rh negatív vagyok, ha tudom, nem iszok kávét, meg el sem megyek a kis sebbel ha tudom. :S voltatok már ilyen helyzetben?
2012. aug. 17. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, akár ennyi miatt is kizárhatnak. A herpesz, az egy vírus, tehát benne lehet a vérkeringésben, főleg ha most jött ki. Te hiába mondod, hogy nem az, ha ő annak látja. Az a dolga, hogy minden lehetséges problémát kiszűrjön. Ne törődj vele és ez ne szegje kedvedet! Ha időd lesz, elmész egy hónap múlva és kész!
2012. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha vért akarsz adni akkor makkegészségesnek kell lenned. a herpesz meg nem ez a kategória. szerintem a vérnyomásod jó, de a pulzusod tényleg magas volt, de szerintem még az se lenne kizáró ok.
2012. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. nem szegi, csak gyalog odáig elmenni nem gyenge volt ilyen melegben, de nyílván ki kell, hogy zárjanak minden lehetséges dolgot. csak ezelőtt meg nem volt meg a három hónap a kisműtétem után és az sem jött ki valami jól. Na mindegy. legközelebb nem eszek ennyi magot és nem csattan ki a szám. amugy az alsó ajaknál középen, ahogy rágom a magot, csak, hogy érezzétek hogy értem a magolás miatt... de mindegy. várok 30 napot. :P :)
2012. aug. 17. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!