Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor egészséges a tej?

Most akkor egészséges a tej?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy nem jó,nem egészséges.Én naponta megiszok

2-3-4dl-t.Most akkor hogy van ez?



2012. aug. 17. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondom, hogy az a tej, ami közvetlenül a tehénből jött ki az egészséges. ezek bolti vackok pedig még csak nem is hasonlítanak az igazi tejre.
2012. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én most is azt iszom.
2012. aug. 17. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: Mármint melyik azt, a boltit vagy a nem boltit?


Amúgy a tej egy rendkívül ellentmondásos megítélésű élelmiszer még a táplálkozástudományi szakemberek körében is. Én is azt mondom, hogy a tehénből kifolyó tej az még jó lenne, mert tele van máshonnan alig beszerezhető kálciummal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal, és könnyen emészthető, mert még emésztő enzim is van benne. A hőkezelt tejekből a kálcium kivételével a többi anyag nagy része elvész, egy élettelen anyag lesz. Ennek ellenére jobb híján én is iszom, pedig odafigyelek a táplálkozásomra, mert azért ártalmasnak nem mondható, és valami maradvány azért akad benne, és a változatos táplálkozás része lehet. De jobb lenne az eredeti tej.

2012. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem egyiksem egészséges! úgyértem a tehén/kecske stb tej és a BOLTItej sem.
2012. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Nekem különböző problémáim jönnek elő, ha tejterméket fogyasztok.

2. Úgy gondolom, akinek nincs tőle semmi baja, az fogyassza őket, én is azt tenném.

3. Az anyatej az szerintem senki által sem vitatott, hogy roppant egészséges. Csaképpen az anyatejben a saját utódai számára fontos dolgok vannak. Az emberi anyatejben az ember számára fontosak, a tehén anyatejében a kisborjú számára fontosak, a kutya anyatejében a kiskutya számára fontosak. Ez alapján viszont valahol még örülök is, hogy nem bírom a tejtermékeket, mert az akárhogy is nézzük, nem az ember számára lett kitalálva, hanem a saját kicsinye számára.

2012. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó: van aki laktóz érzékeny, az ne is igya, mert csak plusz gondot okoz saját magának.
2012. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egyenesen a bociból (forralás, leszűrés után persze) szerintem egészséges. :)
2012. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Itt mindenki a saját véleményét írta le, ezekből kell összehoznod a te saját következtetésedet :) A tejcukor vagy tejzsírérzékenység egyénenként fordul elő, ha nincs baja a szervezetednek az összetevőivel, akkor egészségesnek tekinthető. A "bolti" tej is. Sőt, bizonyos esetekben még a bolti tej jobban, lásd Pasteaur munkáját. :)

Ha kíváncsi vagy tényekre, itt tudsz olvasgatni: [link]

2012. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!