Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mekkora adag inzulin ill....

Mekkora adag inzulin ill. adrenalin okozná egy egészséges ember halálát? A boncoláskor ez tényleg nem mutatható ki? Hobbiból irogatok novellákat.

Figyelt kérdés
...eddig két novellám már megjelent, de most nagy fába vágtam a fejszém és megakadtam. Nem járok orvoshoz, tehát nincs kitől tanácsot kérnem. A google pedig a jó barátom, de nem találtam semmi biztos leírást a dologgal kapcsolatban. Nem szeretnék beégni a hamis adatokkal! A történet lényege, hogy valamilyen gyógyszerrel ill. szerrel a főhös az áldozatát megöli. Lényeg, hogy balesetnek tűnjön az egész. Az intravénás kálium-klorid nem jó, mert a szerencsétlen kiszemeltet hirtelen éri a támadás! Szóval minden klassz ötletet megköszönök és a leghasznosabb tanácsot adót az előszóban megemlítem.
2012. aug. 5. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Kérj meg egy szaklektort. Vagy tényleg keress fel egy orvost, mondjuk egy belgyógyászt, akár magánrendelésen, fizess neki egy órát, és beszéld meg vele.
2012. aug. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan csak a vércukrot szokták halálkor mérni, az látszana ilyen esetben, hogy extrém alacsony, de hogy lenne e olyan rátermett kórboncnok, aki arra következtet, hogy egészséges embernek inzulint adtak.

Az étkezésétől függ, mennyi a halálos, bár egészséges embernek már 8-10 egység is végzetes lehet. A súlyos cukorbetegek adnak 50-60 egységet maguknak, egy egészséges embert 30 egység is lepadlóz 10 percen belül.

2012. aug. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az inzulintúladagolás fájdalmas halált okoz. Leírhatod, hogy eltorzult az arca a fájdalomtól.
2012. aug. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gromo ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy gyilkossági módszerekre irányuló kérdéseket itt kellene feltenni, még akkor sem, ha csak regényről van szó. De ez csak egy meglátás.

Insulin: Az első bűnügy, ahol az insulinnal való gyilkosságot bizonyították, 1957-ben történt, ez volt a Kenneth Barlow - féle eset. 1500 E insulint adott be a feleségének. Részletesen : [link] , tehát az insulint már akkor ki tudták mutatni !

Ma már az igazságügyi toxicológia a mai modern eljárásokkal lényegében bármiféle anyagot ki tud mutatni a szervezetből, azt is megmondva, hogy mennyit adtak be belőle. Az adrenalint is. Nem véletlenül mentek ki a mérgezések a "divatból". Esetleg titkosszolgálatok kezében lehetnek olyan szerek, amik hirtelen szívhalált okoznak, majd igen gyorsan lebomlanak, ezekre viszont vigyáznak rendesen. Kimutathatatlan szer a konvencionálisan alkalmazott gyógyszerek között nincs. Nagy fába vágtad a fejszédet, ha mindenképpen ragaszkodsz valami ilyesmihez és realista akarsz maradni.

2012. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyedül a a KCL nem mutatható ki. De azt nem tudom mennyi ml belőle a halálos adag. Egyébként nem csak infúzióban halálos, ha megisszák akkor is!
2013. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!