Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Frissen műtött sebre ha Aloe...

Frissen műtött sebre ha Aloe Vera First spray-t fújok, azzal ártok neki?

Figyelt kérdés
Az orvos azt kérte, hogy varratszedésig ne érje se víz se semmi, de talán az aloe vera nem lenne rá rossz hatással. Nem feláztatni akarom természetesen, csak a napi tapaszcserénél egyet ráfújnék. Nem vagyok hülye, értem, hogy a doktor mit kér, de ezeket csak azért kéri, hogy el ne fertőződjön a seb. De az aloe vera sparytől csak nem fertőződne el...nektek erről mi a véleményetek?

2012. aug. 18. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Friss sebbe nem fújunk, kenünk semmi xart! Az orvos is elmondta nem? Akkormeg?
2012. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad még egyszer amit írtam. Az, hogy az orvos mit mond, az részben megkérdőjelezhető, mert nyilván nem fog egy olyan terméket ajánlani, ami inkább az alternatív gyógymódok közé tartozik és egy MLM rendszerű cég forgalmazza. Látszik, hogy nem jársz sokat egészségügyi intézményekbe, adj hálát az égnek. Sajnos az orvosok nagy része azt ajánlja, ami után a forgalmazó jutalékot fizet. Itt a hangsúly azon van, hogy ami a sebbel érintkezik, az steril legyen, mert szokták kenegetni a sebeket betadine-al közvetlen műtét után is, ha a helyzet megkívánja. De mint mondtam, nem állok egyik oldalon se, a tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2012. aug. 18. 23:34
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Olvastad a válaszom első felét? Friss sebbe nem fújunk és kenünk semmit! Mi ezen a bonyolult? Agyműtéted volt? Még aloeverás moslékot sem ami minden más szennyet tartalmaz! De te dolgod... Nah!
2012. aug. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy harmadszor is leírtad amit én is a KÉRDÉSEMBEN...TUDOM, hogy mit mondott az orvos, FELFOGTAM, de érdeklődök a tapasztalatokról, mert mint sok minden másra, ezekre is szokott lenni alternatív megoldás. Arról én nem tehetek, hogy Te csőlátású vagy. Nem azt mondtam, hogy "kutyaszart fogok kenni a sebemre", hanem, hogy "ártok-e az aloe vera GYÓGYNÖVÉNNYEL a sebnek". Jézusom. Imádom az ilyen fajta embereket, akik egész nap bújják a netet, hogy mikor olthatnak le valakit, direkt ezért írtam a kérdésemben, hogy "Nem vagyok hülye, értem, hogy a doktor mit kér" hogy kivédjem a fogyatékos trollok támadását, de úgy látszik nem sikerült.
2012. aug. 18. 23:53
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

Te rettenet hü.e vagy! Hol írtam másodjára le hohy mit mondot az orvos? Szerinted mi a lófaxt jelent az hogy friss sebre semmit nem fújunk vagy kenünk? Mit? Vajon azért mert használ vagy árt? Te retardált majom! Sajnálom de ha ennyire homály vagy nem tudok veled normálisan beszélni! Kendd be, fújd be bammeg azt ne itt nyígj!

Nem egy troll, hanem egy orvos!

2012. aug. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szövegértés egyes. No comment, jót mulattam. :D
2012. aug. 19. 00:43
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom egy hü.e pics. vagy. A torz agyaddal kigondoltad, majd a farokcibáló kudta kezeiddel te magad írtad le, hogy ő azt mondta SEMMI ne érjen a sebhez! Víz se! A mérhetetlen iq val rendelkező fejecskédből kipattant, hogy de az av-s spré... Az nem SEMMI? Mert hát nem eláztatni akarod, az biztosan nem árt neki! Mert természetes! Mondd te fogyatékos vagy? Agyilag? Gondold már végig, ha van megfelelő agykapacitásod erre a bonyolult műveletre, hogy mi a jó qva isten faxáért nem lehet a friss sebbe fújni semmit? Írtad te is mit nem akarsz. Szerinted miért káros ha valami, akár egy ilyen általad használt, természetesnek hitt moslékot nyomatsz bele? Ha? Te okosabb vagy, mert úgy hiszed! Annyi eszed sincs akár egy száraz molylepkének, mert akklr már vetted volna a fáradtságot és minimum a gondolom tetves gépeden is elérhető google csodában utánnakerestél volna! Hogy egy: miért kérik ne érje semmi, 2: miért kaptad azt a tanácsot, hogy az se amit te jónak hiszel, szal az se érje! De te művelt, tanult, tapasztalt ember vagy! Igaz? Szánalmas vagy és értetlen! Tudod mit? Nugodtan nyomassad bele. Az avs cucc jó neki, azonnal elmúlik a műtét utáni összes nyavajád!
2012. aug. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
azt írta az előző, hogy friss! sebre ne fújjál semmit, mert az a szer nem steril és nem fertőtlenít, és a friss sebbe jutva okozhat gondokat.ha már kicsit gyógyult, akkor fujogathatod. ha vizezed a sebet, akkor meg nehezebben gyógyul.
2012. aug. 19. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

En a mutetet koveto napon, friss aloavera zselevel, naponta tobbszor bekentem a vagast, amit az orvos nem tanacsolt, de nem ellenezte, mivel ismert! A varrat szedesnel meglepetten kereste az orvos a vagas helyet, mivel az nem latszott,holott 10 cm-es vagasrol volt szo! A lanyomnal szinten ezt hasznaltam, ahol a vagashelye nem lathato.

En a friss zselet ajanlom, de bar ilyen szereket nem tennek ra, mivel barmi van rairva, ez mar nem az a friss noveny, aminek fertotlenito, gyulladascsokkento, fajdalomcsillapito, osszehuzo stb. hatasa van, ezekben a termekekben mar mas anyagok is kerulnek, ami mar artalmas lehet,

ezert ha tenni akarsz ra, az csak a friss novenynek a zseleje legyen, s igyekezz a sargas szinu let ratenni, a novenyt megvagod, es a novennyel teszed ra, nem hasznalsz semmi vattat, ecsetet, csak maga a novenyt! Atsimitod a sebet ezzel, igy fertotlenited is es segited a gyogyulast!

2012. aug. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Bali2:

Nem ezt írta, hogy "mert nem steril". Pont ezt szeretném megtudni, hogy az Aloe First spray mennyire steril. A seb "vizezésével" sem az a gond, hogy nehezebben gyógyul, hanem, hogy be tud gyulladni, mivel a csapvíz egyáltalán nem steril.


...és "frusztrált fogyatékos agresszív idióta":

Mint már többször leírtam, a friss sebre azért nem teszünk semmit, hogy nehogy elfertőződjön. Pont. Ami ennek a kritériumnak mégis megfelel, azzal lehet kísérletezni. Ehhez nem kell google. Személyeskedésbe én továbbra se mennék bele - veled ellentétben - , de legyen elég annyi, hogy kettőnk írási stílusából szerintem sok minden kiderül és ez nem rólam állít ki szegénységi bizonyítványt.


utolsó válaszoló:

Köszönöm szépen az egyetlen értelmes választ, egyelőre még várok a Forever Living Product magyarországi disztribútorától egy mailt, hogy steril-e a készítmény, én azt hamarabb rá merném tenni, mint a friss növényt, bár gyanítom hatóanyagában az lenne a legjobb.

2012. aug. 19. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!