Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent hogy a gyomorban...

Mit jelent hogy a gyomorban két folyadékkal telt "ciszta" látható CT vizsgálat után?

Figyelt kérdés
A hasi fájdalmakkal kórházba került 50 éves férfi vagyok. CT vizsgálat eredményéből az orvos azt látja, hogy 2 db folyadékkal telt valamit véltek felfedezni a gyomromban. Az orvos ma azt mondta a CT eredmény után rögtön, hogy holnap vagy holnapután egy olyan beavatkozásra kerül sor, hogy ledugnak egy szondát, és mint a gyomortükrözésnél egy kamera segítségével, amelyen egy szike is található, metszést végeznek a "hólyagon" és annak tartalma a székleten át fog távozni. Én ennyit tudtam a doktor szavaiból megérteni. Amióta kórházban vagyok koplaltatnak (infúzió és orron keresztül táplálnak) Volt hasonló betegsége másnak is? Mik a tapasztalatok? Nagyon ideges vagyok és lelkileg is egyre erőtlenebb sajnos.
2012. aug. 22. 09:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Az orvos még azt is mondta, hogy vagy ez a beavatkozás vagy műtét, így ezért lesz ez a beavatkozás elvégezve amely során nem altatnak, hanem érzéstelenítenek.
2012. aug. 22. 09:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ez egy rutin beavatkozás, semmi komoly.

Persze kellemetlen lesz benyelni a szondát, de lelkileg ne roppanj össze, mindenki szervezetében előfordulhatnak ciszták.

Ráadásul szerencséd van hogy folyadék van benne, így elkerülhető a műtét, elég ha kiürítik.

A koplaltatás is csak a szonda miatt van, ilyenkor teljesen üresnek kell lennie a gyomornak.

Amíg bent tartanak, foglald el magad valamivel, ne ezen rágódj, mert felemészt.

Hamar túl leszel rajta, aztán elfelejtheted és élheted tovább az életed. Fel a fejjel!

2012. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod és a megnyugtató szavakat!
2012. aug. 22. 10:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a beavatkozáson, eltávolították a ciszta tartalmát, és egyéb leletek és ct vizsgálat alapján mindent rendben találtak. Mára már itthon vagyok, és az orvosom bár azt mondta azért ez mégis egy súlyosnak mondható betegség volt, alkalmanként vissza kell járni kontrollra.
2012. szept. 13. 10:35
 5/6 anonim ***** válasza:
örülök hogy megoldódott, és további jó egészséget kívánok! :)
2012. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és én is minden jót kívánok! :)
2012. szept. 14. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!