Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok és aranyérrel...

17 éves vagyok és aranyérrel küszködöm. Mit tegyek? (bővebben lent) milyen krém hatásos? Mikor tudom hogy elmúlt teljesen?

Figyelt kérdés
jó pár napig nem vt székletem miután pedig vt eléggé fájt a végbélnyilásomnél és véres vt a papír. vettem rá reparon nevű krémet. mennyi idejig kell ezt használnom?honnan tudom hogy mikor múlik el az aranyerem? ki lehet ebből gyógyulni?naponta milyen mennyiségbe hasnáljak?és ha a hüvelyem környékére is kerül, lehet tőle bajom? kérlek irjatok valamit eléggé ideges vagyok ez miatt, először van ilyenem.köszönöm szépen a válaszokat
2009. júl. 24. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázni kellene, milyen stádiumban van az az aranyér. Naponta kell, hogy legyen székleted, ami nem lehet kemény. Tartózkodnod kell a túl fűszeres /csipős/ élelmiszerektől. Csak kemény ülőalkalmatosságot használj, párnát a széken pld. ne! Ne ülj hosszasan a WC-n, mert a végbél izmai kifeszülnek és ez is fokozza az aranyér képződését. Ne ülj hidegre! A reparon kenőcs /kúp/ nagyon jó, de vegyél még langyos ülőfürdőket sós vízben. Minden székelés után szappannal tisztítsd meg a kritikus helyet. Ne álldogálj egy helyben hosszasan, inkább járkálj. A hüvely környékére került aranyér elleni kenőcs nem okoz gondot. Tehát elég összetett a gyógymód. A helyedben azért én egy sebésznek megmutatnám, hiszen ő látja, mekkora aranyérről is van szó. És még egy tanács! Ha műtétre kerülne a sor, NE válaszd az ambuláns, újfajta "műtét nélküli" eljárást, mert nem ér semmit. Zicher, hogy kiújul bármit ígérnek is az orvosok. A hugomat emiatt négyszer kellett megoperálni, engem egyszer a hagyományos műtéti eljárással, de nekem soha nem újult ki. Neki háromszor!!! Jobbulást!
2009. júl. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod,és minden esetben megkell műteni az aranyeret?:O
2009. júl. 25. 00:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyire biztos, hogy aranyered van? A leírásodból nem derült ki egyértelműen, hogy diagnosztizálták volna nálad. Az, hogy rövidebb-hosszabb ideig nincs széklete az embernek sokmindenkivel előfordul. Táplálkozás és életmód függvénye a véres papír pedig nem jelent semmit. A végbél elég könnyen megsérül. Nekem is sűrűn van az, hogy egy nagyobb, összeállt székletdarab kicsit megrepeszti, vagy törlésnél túl erősen törlök, stb. Ilyenkor az, hogy véres kicsit a papír normális, abban az esetben, ha a vér friss és láthatóan külsérelmi nyomból származik. Az alvadt, sötét vér már más tészta, de nem tudom hogy aranyér jár e ilyennel.
2009. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21.11-es vagyok. Hát... ez a vége általában. Biztos tudod, hogy az aranyér /nodus/ tulajdonképpen egy visszér /főleg a lábakban látható/. Nekem először megnyitották és kb. 2 dcl. vért engedtek le róla, de két hét múlva kizáródott. Akkor nem volt kec-mec, azonnal meg kellett műteni. De soha többet nem tért vissza. A hugomnak - ahoghy írtam is - a csodamódszerrel többször meg kellett ismételni. Egyébként ne félj, mert altatásban végzik a műtétet. Utána hat hétig nagyon francos, de aztán meggyógyulsz.
2009. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló tüneteim voltak, most mertem elmenni belgyógyászhoz, akit úgysem látok már, ismerős háziorvost kihagytam ezzel.

Kamillás ülőfürdő és Reparon kúp estére. Mindkettőt wc-zés és tisztálkodás után. Én még vízzel ki is mosom előtte, hogy nem maradjon széklen a végbélben. Egyél sok szőlőt és szilvát és teát mézzel vagy csapvizet igyál.

Reparon kúpot 10 napig használd, ha nem gyógyul meg utána, akkor menj sebészhez.

2009. szept. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!