Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fokhagymatabletta és magas...

Fokhagymatabletta és magas vérnyomás? Van még valaki, akivel ez történt?

Figyelt kérdés

Vettem kb 3 hete fokhagymatablettát, mert 140/90-es vérnyomásokat mértem. Elkezdtem szedni, 2x2 db-ot. Még aznap 150/90-re felment a vérnyomásom, de gondoltam valami mástól lehet.. Szedtem kb 4 napig, végig ilyen magasat mértem. Abbahagytam, még mindig úgy gondoltam, hogy mástól lehet.


Tegnapelőtt elkezdtem újra szedni, most megint 150-160-at mérek. Nyugalmi állapotban 150, de amint felállok, még jobban felmegy!


Szóval tuti a fokhagymatablettától van, de pont, hogy vérnyomáscsökkentőnek kéne lennie.. :S


2012. aug. 24. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
A foghagymának bizonyítottam vérnyomás-csökkentő hatása van. Fokhagyma-tablettát én is szedtem, de sem pozitív, sem negatív hatását nem érzékeltem. Azzal együtt ezek a készítmények hordozóanyagként számos olyan anyagot tartalmaznak, amelyek mellékhatása vagy tisztázatlan vagy oda sem figyelnek rá a gyártók. Lényeg az eladás és az azt elősegítő reklám. Inkább menj el orvoshoz. Nem biztos, hogy csak a vérnyomásod csökkentésével kell foglalkozni. Azt valami kiváltja, az okot is meg kell keresni és a vérnyomás-csökkentés mellett azt is kezeltetni kell.
2012. aug. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az ok annyi, hogy túlsúlyos vagyok, de nem ez volt a kérdés.

Hanem az, hogy miért emelkedik a vérnyomásom, mikor csökkentenie kéne! Vagy hogy történt-e már valakivel ilyen.


De mondjuk az orvos körberöhögött, hogy 140-es vérnyomással megyek hozzá.

2012. aug. 24. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok gyógynövényt, kapszulát, teát, gombát stb. eladnak hogy mindenre jó. Aztán ha használjuk ilyen-olyan bajunkra, rájövünk hogy talán mégsem.

Anyám magasvérnyomásos, kipróbálta már rá a fokhagyma kapszulát, fagyöngy teát, dióolajat és még a jó ég tudja mit nem. Szerencsére ma már szedi a gyógyszereit.

2012. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lágy szi, olvasd el figyelmesen az 1. választ. Ami abban nincs benne, arra csak orvos adhat választ, vizsgálat alapján. 140-es vérnyomásra még nem szokás gyógyszert szedni, ezért a fokhagyma-kapszulának sincs semmi értelme. Nem a kapszulától ment fel a vérnyomásod, annak valami más, elsősorban idegi oka van. Lehet, hogy csak túlparázod a 140-et és ettől vagy ideges és ezért megy fel a vérnyomásod.

Nem kell minden hülye reklámnak bedőlni.

2012. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 poiu ***** válasza:
Érdekes, mert ha nem is használ, elvileg nem árthat. A kérdésedre nem tudom a választ, a fokhagyma kúra és nem hat pár nap vagy pár hét alatt. 10 Hgmm nem mérvadó, a vérnyomásod változhat ennyit ok nélkül is. Szóval lehet, hogy használ hosszabb távon. Nekem sikerült fogynom, ezzel lement a vérnyomásom 140-180/90-100-ról 120/90 alá, most már nem szedek gyógyszert. A hibiszkusz virág tea szintén csökkenti a vérnyomást. Nem csoda, de legalább finom - én ittam.
2012. aug. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
3 napja szedem a Bano foghagymakapszulát, nekem is legalább ennyivel emelte a vérnyomásom pedig csökkenteni kellene.
2016. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!