Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17 fiu vagyok. Magas vernyomas...

17 fiu vagyok. Magas vernyomasom van. Korulbelul ket eve nem tesiztem meg nem mozogtam. Az uszas segit?

Figyelt kérdés

Tehat 17 eves vagyok kb 170 cm magas es 45-50 kilogramm. Ket eve nem tesizek nem jartam be orakra meg nem is mozogtam semmit. Tudom, nagyon rosszul tettem. Nagyapamnak volt magasvernyomasa. A vernyomasom kb 140/110 vagy valahogy igy nem tudom pontosan de magas es ezt erzme is mert ha kicsit mozgok erzem h nagyon erosen dobog. Erre csak ratesz hogy bepanikolok akarhanyszor erzem hogy erosebben egy gyorsabban ver a szivem.


Szeretnek tancra jarni valamint uszni legalabb ketszer hetetne. Szerintetek artana vagy epp jot tenne?


Orvossagot meg nem szedek mivel az orvosom meg csak most vizsgalja. Ket het mulva van idopontom konzultaciora. Volt 24 oras vernyomas megfigyelesem, meg az eredmenyt nem tudom.


Kerlek ne haragudjatok az ekezetek hianya es a rossz magyar miatt. Angliaban elek es nem igen hasznalom mar a magyart.


Koszonom elore is. :)



2012. júl. 17. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
40-50kg? Nem vagy te picit anorexias..? Ez nagyon egeszsegtelen, legalabb 60kg kene legyel! A dokinak ez nem volt gyanus?!
2012. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most mertem meg pontosan 50 es fel kilo vagyok. ez van. amugy annyira nem latszok vekonynak annyi h nincs rajtam egy deka zsir se. aminek egyebkent orulok :)
2012. júl. 17. 15:47
 3/7 anonim válasza:
Beszélj az orvosoddal,addig ne tegyél semmit,kérdezd meg mit javasol,engedélyezi-e a sportolást.
2012. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mozogj, sportolj valamit, ártani nem árt.
2012. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem mozogj, sportolj valamit, ártani nem árt."


Nem art, dehogy, hiszen a sportolas egeszseges, jo dolog, mi? Csak megolheti pl. egy ismeretlen szivbetegsege miatt!


Ha hosszu idon at nem mozgott, akkor csak egy alapos kivizsgalas utan kezdjen el sportolni, foleg ha mar vannak problemai (vernyomas...).

2012. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ésszel csinálja, nem erőlteti a mozgást, ha kifullad, akkor semmi baja nem lehet. Ahhoz nagyon butának kell lenni, mikor érzi, hogy nem bírja már, és mégis tovább folytatja az úszást, vagy más mozgást.

Kezdetben úgysem fog bírni két-három percnél többet kocogni, vagy úszni, ez borítékolható.

2012. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálatos amit írtál "nem igen használom már a magyart"...

Nade nem ez volt a kérdésed... Szerintem várnod kéne, míg megjön az eredmény, ha már szívdobogásérzésed van. Lehet, hogy felír egy kis béta-blokkolót, amit rendszeresen szedned kell majd. 2 hét nem olyan túl sok idő, várd meg az orvos mit mond.

2012. júl. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!